Ticaret Bakanlığı 6 Unvanda Kadrolu 92 Memur Alımı Online Başvuru

Ticaret Bakanlığı 6 Unvanda Kadrolu 92 Memur Alımı Online Başvuru

Ticaret Bakanlığı bünyesinde olmak üzere 8 ve 9. Derece kadrolu memur alımı başvuruları tamamlanıyor. Adaylar online olarak başvuru yapabilir. İşte 92 kadro ve tüm detaylar.

8 ve 9. derecelerdeki kadrolar için 92 memur alımı başvuruları Ticaret Bakanlığında sona eriyor. Kimler GİH sınıfı kadrolu memur alımlarına başvurabilir. İşte Ticaret Bakanlığına yeni kadrolu memur atama başvuru süreci ve tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız haberimiz.

Kadrolu memur alımı başvuru genel nitelikler

Ticaret Bakanlığı Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolu 8 ve 9. Derece kadrolara atanabilmesi için 657 DMK’daki şartları taşıması, 35 yaşını doldurmamış olması, KPSS’den ise en az tüm unvanlar için en az 70 ve üzeri puan alması şartları yer alıyor.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyetleri ve kontenjanları nelerdir?

36 kontenjana başvuru Ziraat Mühendisliğine, 18 kontenjana başvuru Gıda Mühendisliğine, 16 kontenjana başvuru Kimya Mühendisliğine, 9 kontenjana başvuru Tekstil Mühendisliğine, 7 kontenjana başvuru Kimya’ya, 6 kontenjana başvuru Biyoloji unvanına olacak. Adayların bu kapsamda ilgili mühendislik fakülteleri, ziraat fakülteleri ve diğer fakültelerin mühendislik, kimya, biyoloji bölümlerinden lisans mezunu olması şartları kılavuzda yer aldı.

Ticaret Bakanlığı memur alımı başvuruları

Ticaret Bakanlığı 8 ve 9. Derecelerdeki 92 memur alımı için başvurularını 12 Mayıs’a kadar yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.