Ticaret Bakanlığı 8 ve 9. Derece Kadrolu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Ticaret Bakanlığı 8 ve 9. Derece Kadrolu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Ticaret Bakanlığı bünyesinde olmak üzere 8 ve 9. Derece memur kadrolarına personel alımı yapılacak. Kamu memur atama süreci ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı bünyesinde yeni Ticaret Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı ilanı bugün açıklandı. Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci ve 9 uncu dereceli “Ticaret Müfettiş Yardımcısı” kadrosuna Gümrük Grup Başkanlığı için 15 Ticaret Müfettiş Yardımcısı ataması yapılacak. İşte detaylar.

Kamu memur alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşıması, 2022 ve 2023 KPSS P-48 puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olması, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya özrü bulunmaması gerekiyor.

Hangi bölüm mezunları Bakanlık personel alımına başvurabilir?

Başvuru için en az dört yıllık yükseköğrenim veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ya da yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olması şartı var.

Ticaret Bakanlığı memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Ticaret Bakanlığı kadrolu 15 memur alımı için başvurular, 06-18 Eylül 2023 tarihleri arasında Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek Adaylar gerekli diğer tüm hususları hemen bu başvuru kılavuzunda bulabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.