Ticaret Bakanlığı Kadrolu 60 Memur Alımı Bugün Açıklandı (GİH Sınıfı-10 Branş)

Ticaret Bakanlığı Kadrolu 60 Memur Alımı Bugün Açıklandı (GİH Sınıfı-10 Branş)

Ticaret Bakanlığı kadrolu yeni memur alımları yapılacak. GİH sınıfı 8 ve 9. Derece kadrolara atama yapılacak. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı yazımız.

T.C. Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzman Yardımcılığı giriş sınav ilanı yayımlandı. Ticaret Bakanlığında Genel İdare Hizmetleri GİH Sınıfından 8 inci ve 9 uncu derece kadrolara atanmak üzere Ticaret Uzman Yardımcısı alınacaktır. 60 memur alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşımak, Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.), KPSS puan türlerinden 70 ve üzeri puan almak, YDS’den de Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak şartları var.

Kadrolu memur alımı mezuniyet şartları nelerdir?

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin aşağıdaki listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak şartları var.

10 İktisat,

10 Hukuk,

10 Mühendislik ve Teknik Bölümler (Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Matematik Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Yazılım Geliştirme, Yazılım Mühendisliği),

5 İşletme,

5 Kamu Yönetimi,

5 Maliye,

5 Uluslararası İlişkiler,

4 İstatistik,

3 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler,

3 Ekonometri mezunu olmak gerekiyor.

Ticaret Bakanlığı memur alımı başvuru süreci

Ticaret Bakanlığı memur alımı başvuruları 2 Haziran-12 Haziran 2023 tarihlerinde olacak. Başvuru iş ve işlemleri online olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.