Yeni 75 İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Açıklandı! KPSS 50-60

Yeni 75 İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Açıklandı! KPSS 50-60

Kamu kurumu bünyesinde kadrolu yeni itfaiyeci ve zabıta alımları açıklandı. 75 kadroya dair detaylar belli oldu. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı açıklandı. Zabıta alımı ile itfaiye alımları yapılacak. 15 zabıta memuru alımı ile 60 itfaiye eri alımı başvuruları açıklandı.

Kadrolu memur alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile suçlarından mahkûm olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

İtfaiye eri ve zabıta memuru alımı özel şartları: kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, belirtilen en az (B) veya en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

Kamu memur alımı başvuru nitelikleri

23 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 9. derece kadroya olacak. Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, en az ( C ) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. Erkek, KPSSP93 en az 60 puan.

2 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 9. derece kadroya olacak. Makine Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, en az ( B ) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Erkek, KPSSP3 en az 60 puan.

35 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise ve dengi okul) mezun olmak, en az ( C ) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. Erkek, KPSSP94 en az 50 puan.

5 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler/Bilimler Fakültesi bölümlerinin birinden veya Halkla İlişkiler lisans bölümünden mezun olmak, en az ( B ) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. Erkek/ Kadın, KPSSP3 en az 60 puan.

10 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9. derece kadroya olacak. Maliye, Yerel Yönetimler, İşletme Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Adalet, Çevre Temizliği ve Denetimi, Özel Güvenlik ve Koruma önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. Erkek / Kadın, KPSSP93 en az 60 puan.

Muğla Büyükşehir Belediye memur alımı süreci

Muğla Büyükşehir Belediye memur alımları için adaylar 4-5-6-7 Aralık 2023 tarihlerinde gerekli belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere “Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No: 3 Menteşe / MUĞLA adresindeki İtfaiye Dairesi Başkanlığı içinde yer alan İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne” şahsen başvuru yapacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.