Yeni Kılavuz Yayımlandı! Dışişleri Bakanlığı Şoför Koruma Güvenlik Alımı

Yeni Kılavuz Yayımlandı! Dışişleri Bakanlığı Şoför Koruma Güvenlik Alımı

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde 50 koruma ve güvenlik alımı ile 4 şoför personel alımı başvuruları açıklandı. Başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli (şoför) alım ilanı açıklandı. Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 2022 yılı KPSS B grubu P94 puan türü esas alınarak 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (45 Erkek, 5 Kadın) ve 5 Destek Personeli (Şoför) alımı yapılacaktır. İşte tüm detaylar.

Kamu personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 28 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve KPSSP94 puan türünde asgari 70 (yetmiş) puan almış olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmıyor olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak şartları var.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak gerekiyor.

Destek Personeli (Şoför) pozisyonu için Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, yeni tip ehliyetlerde D sınıfı sürücü belgesine en az 3 yıldır sahip olmak veya eski tip ehliyetlerde E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, SRC-2 belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları ve benzer engelleri bulunmamak gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde adaylar başvurularını, 13-27 Kasım 2023 tarihlerinde e-Devlet üzerinde Dışişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum