Yeni Kılavuz Yayımlandı! TBMM Kadrolu Memur Alımı Başvuru Ekranı

Yeni Kılavuz Yayımlandı! TBMM Kadrolu Memur Alımı Başvuru Ekranı

Kamuya yeni memur personel alımı başvuruları kapsamında TBMM’ye atama yapılacak. TBMM kadrolu memur alımı tüm detayları bu yazımızda yer alıyor.

TBMM Başkanlığı Kreş, Gündüz Bakımevi ve Anaokuluna Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda sınavla personel alınacaktır.

Kamu personeli alımı başvuru şartları nelerdir?

Sınava başvuruda bulunacak adayların657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları, Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az altmış puan almış olmaları gerekmektedir.

Memur personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

8 (Kadrolu) Anaokulu Öğretmeni alımı için En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin okul öncesi öğretmenliği veya anaokulu öğretmenliği alanlarında eğitim veren bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

5 (Kadrolu) Bakıcı Anne alımı için Mesleki eğitim veren liselerin çocuk gelişimi ve eğitimi alanında eğitim veren bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

TBMM memur alımı başvuru tarihleri

TBMM memur alımları için sınav ilanında belirtilen şartları taşıyan adaylar 11 Ağustos 2023 tarihine kadar TBMM başvuru ekranı üzerinden gerekli iş ve işlemleri yapmaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum