22.130 Lira Maaşla İtfaiyeci Alımı Başvuruları! KPSS 60

22.130 Lira Maaşla İtfaiyeci Alımı Başvuruları! KPSS 60

Kamu kurumu bünyesinde en düşük 22 bin 130 lira maaşla olmak üzere kadrolu itfaiyeci alımı başvuruları alınacak. Sürece dair tüm detaylar bu yazımızda.

KPSS 60 puanla olmak üzere adayların başvur yapabileceği itfaiyeci alımı için başvuruları alınıyor. 7, 8 ve 9. Derece kadrolara atama yapılacak. En düşük 22 bin 130 lira maaşla olmak üzere güncel “Temmuz zammı” ile birlikte ücret olacak. İşte Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği ikamet şartsız başvuru süreci ve tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Başvuru için 657 DMK’daki şartları taşımak, KPSS’den 60 almak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları var.

İtfaiye eri alımı mezuniyetler ve nitelikler

Önlisans mezuniyeti istenen kadrolar için şu bölümler isteniyor: İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik. Ayrıca adayların erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre, 30 yaşını doldurmamış omak, kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun ve en az “C” sınıfı ehliyeti olmak hususları yer alıyor.

Kadrolu memur alımı başvuru tarihleri

Kadrolu itfaiye eri alımı için adaylar “Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği” namına başvuruları yapabileceklerdir. Başvurular 7 Temmuz dahil olmak üzere yapılabilecektir. Başvurular şahsen olmak üzere “Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği Hizmet Binası İtfaiye Müdürlüğü Karadeniz Sahil Yolu Ardeşen/Rize” adresine yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum