220 Zabıta ve İtfaiyeci Alımı! Büyükşehir İkamet Şartsız Başvuru

220 Zabıta ve İtfaiyeci Alımı! Büyükşehir İkamet Şartsız Başvuru

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 220 itfaiye eri alımı ile zabıta alımı başvuruları KPSS 60-70 puanlarla sona eriyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvuruları bu yazımızda.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 itfaiyeci alımı ile 120 zabıta alımı başvuruları tamamlanıyor. KPSS 60 ve 70 puanlarla olmak üzere memur personel alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

Başvuru için adayların devlet memurları kanunundaki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak şartı var.

İtfaiyeci-Zabıta alımı şartları nelerdir?

İtfaiye Eri alımı 100 kadroya başvurular GİH sınıfı 10. dereceler için olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans, KPSS 60 puan.

Zabıta Memuru alımı 120 kadroya başvurular GİH sınıfı 10. dereceler için olacak. Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat veya İktisadi ve İdari Bilimler, KPSS en az 70 puan şartı var.

İtfaiye eri alımına başvuru için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak, en az C ehliyeti olmak gerekiyor. Ayrıca zabıta alımı için ise en az B ehliyeti olmak şartı var.

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı başvuruları

Ankara Büyükşehir Belediyesi 220 itfaiyeci ve zabıta alımına başvurular 27 Ekim 2023 tarihi dahil olmak üzere yapılabilecektir. Başvurular “Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleks içerisinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı Altındağ-ANKARA” adresine şahsen olacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum