475 Güncel Askeri Personel Alımı Başvuruları! En Az Lise 4 Komutanlık

475 Güncel Askeri Personel Alımı Başvuruları! En Az Lise 4 Komutanlık

Kara Hava Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarına 175 subay alımı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alımı olmak üzere 475 askeri personel alımı yapılacak. Başvurular ve süreç bu yazımızda.

Türk Silahlı Kuvvetleri 175 subay alımı yapılacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alımı yapılacak. Milli Savunma Bakanlığınca TSK “Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına” ve Sahil Güvenlik Komutanlığına 475 ASKERİ PERSONEL ALIMI tüm detayları bu haberimizde.

Askeri personel alımı kontenjanları

  • Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alımı.
  • Milli Savunma Bakanlığı 175 subay alımı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından en az lise 300 Uzman Erbaş Alımı başvuruları alınıyor. 30 Telsizci, 100 Topçu, 40 Muhafız, 50 Motorcu, 30 Elektrikçi, 35 Şoför alımı kapsamında askeri personel alımlarına başvurular 12 Ekim’e kadar sürecek. En az lise veya dengi okul mezunu olmak şartı ile adaylar başvurabilir. Adaylar başvurulara dair tüm şartlara kamu personeli alımı internet sitemizden ayrıca erişim sağlayabilir.

Türk Silahlı Kuvvetleri 175 Subay Alımı

Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için olmak üzere 175 subay alımı yapılacak. Farklı branşlarda olmak üzere Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Spor Bilimleri ve Teknolojisi, Egzersiz ve Spor Bilimleri, Spor Bilimleri, Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Beden Eğitimi, Antrönörlük, Antrönörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon bölümü lisans mezunları başvurabiliyor. Süreç 8 Ekim'e kadar devam edecek. Adaylar kamu personeli alımı internet sitemizden ayrıca tüm detayları inceleyebilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.