81 Şehirde 2.000 Kamu Personel Alımı Duyurusu! GİB İl İl Atamalar

81 Şehirde 2.000 Kamu Personel Alımı Duyurusu! GİB İl İl Atamalar

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2.000 yeni kamu personel alımı kapsamında duyuru yayımlandı. 81 şehirde atamalara dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2000 kadro için atamalar belli oldu. Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Sonucu Açıklandı. 81 ilde atama yerleri ve adaylar belirlendi. 16 Aralık 2023 tarihinde yazılı bölümü, 8 - 16 Şubat 2024 tarihleri arasında sözlü bölümü yapılan Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı sonucu açıklandı. İşte detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız yazımız.

2.000 kamu personel alımı sınav sonuçlarına itiraz

Giriş sınavında başarılı olan asıl ve yedek adaylar duyuruldu. Ayrıca, başarılı olan adaylara yazılı olarak bildirilecek ve atamaya esas belgelen teslim etmeleri istenecek. Sınav sonuçlarına, duyurunun yapıldığı günü takip eden tarihten itibaren beş iş günü içerisinde dilekçe ile sınav kuruluna itiraz edilebilir. İtirazlar, sınav kurulu tarafından incelenecek ve en geç beş iş günü içinde karara bağlanıp sonuç ilgiliye yazılı olarak bildirilecektir.

Asıl Aday Atamaları

Asıl listede yer alanlardan atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atama işlemleri yapılmayacaktır. Atamalara dair tarihler Başkanlık tarafından ayrıca ilan edilecek. Atama yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde mazeretsiz olarak başvurmayan veya ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve başlamayan adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

GİB personel atama detayları

Ataması yapılan uzman ve uzman yardımcıları, 5 yıllık süre zarfında atandıkları verin dışında başka bir yerde tedviren, vekaleten veya geçici olarak görevlendirilemeyeceklerdir. Atanılan yerde beş yıl süreyle çalışma zorunluluğunu doldurmamış uzman ve uzman yardımcıları karşılıklı yer değiştirme talebinde bulunabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.