Adalet Bakanlığına 3 Ünvan Memur Alımı Başvuruları Bugün Başladı

Adalet Bakanlığına 3 Ünvan Memur Alımı Başvuruları Bugün Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından güncel kadrolara memur personel alımı başvuruları 3 ilan bünyesinde bugün başladı. Bakanlık personel alımı tüm detayları bu haberimizde.

Adalet Bakanlığı tarafından 3 farklı ilan için sözleşmeli kamu personeli alımı başvuruları alınıyor. Bakanlık bünyesinde 14 mühendis personel alımı, 18 çözümleyici personel alımı ile 32 bilişim personeli alımı başvuruları alınacak. KPSS şartı olmadan ve KPSS 60 puanla memur alımı başvuru tüm detayları ve süreci bu haberimizde hazırladık.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 DMK’daki şartları taşımak, T:C. Vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gerekmektedir. Mühendis alımları ve çözümleyici alımları kadroları için adayların KPSS’den en az 60 puan alması gerekiyor. Bilişim personeli alımı başvuruları için ise KPSS zorunluluğu yok. Belgesi olmayan ve ibraz etmeyenler en az 70 olarak değerlendirmektedirler.

Sözleşmeli personel alımı nitelikleri

Mühendis kadrolarına başvuru için adayların “Yazılım Geliştirici, Web Önyüz Geliştirici, DevOps Mühendisi, Mobil Uygulama Geliştirici ve Veri Tabanı Yöneticisi alanlarında olacak. Başvuru için Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği veya Matematik Mühendisliği” bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Çözümleyici kadrolarına başvuru için adayların “Yazılım Geliştirici, Web Önyüz Geliştirici, DevOps Mühendisi, Mobil Uygulama Geliştirici, Veri Tabanı Yöneticisi alanlarında olacak. Başvuru için Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği veya Matematik Mühendisliği” bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Bilişim personeli kadrolarına başvuru için adayların “mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da 2 kat maaş farklı ile diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik” bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı süreci nasıl işler?

Adalet Bakanlığı bünyesinde 3 farklı ilana başvurular 20 Eylül 2023 tarihi itibarıyla BUGÜN başladı. Adaylar 4 Ekim’e kadar online olarak her ilan için başvuru iş ve işlemlerini yapabilirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum