AFAD 150 Memur Alımı Duyuruları Yayımlandı! Asıl Aday Atamaları

AFAD 150 Memur Alımı Duyuruları Yayımlandı! Asıl Aday Atamaları

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından iki farklı personel alımına dair duyurular yayımlandı. AFAD 150 personel alımı asıl aday atamaları ve belgeler bu yazımızda.

AFAD tarafından 70 sözleşmeli personel alımı kesin sonuç bildirimi ve asıl aday atamaları ile 80 afet ve acil durum yönetimi uzman yardımcısı alımı kesin sonuç bildirimi ve asıl aday atamalarına dair duyurular yayımlandı. Detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sözleşmeli 70 Personel Alımı Duyurusu

12-23 Haziran 2023 tarihleri arasında sözlü sınavı yapılan Sözleşmeli Personel Alımı için atama tarihleri belli oldu. Afad personel alımı sonucu asıl olarak kazanan adaylar gerekli belgeleri 14-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında “Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı İnsan Kaynakları Yönetimi Daire Başkanlığına” şahsen veya posta yoluyla iletmeleri gerekiyor.

80 Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı Alımı Duyurusu

5-9 Haziran 2023 tarihlerii arasında sözlü sınavı yapılan AFAD Uzman Yardımcısı Alımı için atama tarihleri belli oldu. Asıl olarak kazanan adaylar 14-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında “Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı İnsan Kaynakları Yönetimi Daire Başkanlığına” şahsen veya posta yoluyla gerekli belgeleri teslim edeceklerdir.

AFAD personel alımı atama belgeleri nelerdir?

Aday Başvuru Bilgileri çıktısının imzalı nüshası, Diploma veya mezun olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi veya tasdikli sureti, Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi, T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi, Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli pozisyonunda tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi fesih edilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar için görev yaptıkları eski kurumlarınca onaylı hizmet belgesi, Varsa Sigorta veya Bağ-Kur hizmetlerini gösterir belge, ''Adli Sicil Kaydının Olmadığına'' dair yazılı beyanı veya E-devlet üzerinden alınacak Adli Sicil Belgesi, Fotoğraf (4 adet), “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” pozisyon unvanını tercih eden adaylardan Özel Güvenlik Kimlik Kartı ve Çalışma İzin Belgesi, “Şoför” pozisyon unvanını tercih eden adaylardan Sürücü Belgesi onaylı örneği istenmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.