Banka Personeli Olmak İçin Fırsat! Ziraat Bankası 150 Kadro Online Başvuru

Banka Personeli Olmak İçin Fırsat! Ziraat Bankası 150 Kadro Online Başvuru

Ziraat Bankası bünyesinde personel alımı başvuruları alınıyor. 150 kadroda banka personeli olmak için gerekli şartları bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası tarafından güncel banka personeli alımı başvuruları alınıyor. Banka bünyesinde İstanbul için güncel personel alımları yapılacak. İstanbul’da yer alan Genel Müdürlük Birimleri ve Şubeleri için olmak üzere 150 uzman yardımcısı personel alımı yapılıyor. İşte tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Banka personeli olmak için güncel şartlar nelerdir?

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, 1 Ocak 1993 ve sonrası doğumlu olmak, TCK’daki ilgili suçlardan mahkum olmamak gerekiyor. Ayrıca banka personeli alımı için adayların bankacılık Kanununa göre Bankalarda çalışması yasaklanmamış olması, yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmaması, ise alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olması şartları da var.

Ziraat Bankası Personel alımı mezuniyet şartları

İdari alan için İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Bankacılık, Finans, Muhasebe, Uluslararası Finans, Ticaret ve Bankacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Sermaye Piyasası, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi ve Yönetim Bilişim Sistemleri ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin Ekonometri, İstatistik, Aktüerya, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Fizik, İşletme ve Tarım Ekonomisi, Tarım Ticareti ve İşletmeciliği, Tarım Ekonomisi,

Mühendislik alanı için Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Çevre Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalürji Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği mezun olmak şartları var.

Banka personeli alımı başvuru süreci nasıl işler?

T.C. Ziraat Bankası 150 kamu personeli alımı için başvurular 23 Haziran’a kadar sürecek. Adaylar hemen aşağıdaki kılavuzda belirtilen şekilde yapabileceklerdir. Bu kapsamda kılavuzda yer alan "Sınav Başvuru Formu" doldurulacak ve vesikalık fotoğraf sınav başvuru formuna eklenecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum