Bugün Başladı! 50 Şoför Destek Personeli Alımı - Dışişleri Bakanlığı

Bugün Başladı! 50 Şoför Destek Personeli Alımı - Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde olmak üzere 4/B sözleşmeli lise “ortaöğretim” mezunu 50 memur alımı için başvurular bugün başladı. Tüm detaylar ve süreç bu yazımızda yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı tarafından merkez teşkilatı için şoför ve temizlik personeli alımı başvuruları bugün başladı. 15 şoför alımı, 15 servis ve temizlik hizmetleri personeli alımı, 20 basit bakım hizmetleri personeli alımı olmak üzere yeni süreç için başvurular alınıyor. Tüm detayları ve Bakanlık başvurularını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartlar

Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 DMK’daki şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak, 2022 KPSSP94 puan türünden en az 65 puan almış olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak şartları var.

Personel alımı nitelikleri nelerdir?

15 Destek Personeli “Şoför” alımı için lise, E sınıfı ehliyet, yeni tip D ehliyet, SRC-2 belgesine sahip olmak, Psikoteknik isteniyor.

15 Destek Personeli “Temizlik ve Servis Hizmetleri” alımı için lise, temizlik görevini devamlı yapmasında engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu olmamak gerekiyor.

20 Destek Personeli “Basit Bakım Hizmetleri” personel alımlarında branşlar şu şekildedir: 6 “Elektrik” alımı için lise Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı; 5 “Isı Sistemleri, Sıhhi Tesisat” alımı için lise Tesisat Teknolojisi İklimlendirme alanı, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Sistemleri ve Yapı Tesisat Sistemleri; 3 “Asansör” alımı için lise Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Asansör Sistemleri, Endüstriyel Bakım Onarım dalları; 6 “Boya/Badana” alımı için lise mezunu olmak gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları

Dışişleri Bakanlığı 50 memur alımında süreç 14 Ağustos ile 28 Ağustos 2023 tarihlerinde olacak. Başvuru için süreç online olarak yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.