Büyükşehir 220 İtfaiye Eri-Zabıta Alımı Bu Pazartesi Başlıyor! KPSS 60-70

Büyükşehir 220 İtfaiye Eri-Zabıta Alımı Bu Pazartesi Başlıyor! KPSS 60-70

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından olmak üzere KPSS 60 ve 70 puanlarla kadrolu itfaiye eri alımı ile zabıta memuru alımı başvuruları alınacak. Bu Pazartesi günü itibarıyla süreç başlıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ABB bünyesinde kadrolu memur alımı başvuruları alınacak. Yarın başlayacak süreç için atamalarda 220 kadro var. 100 itfaiyeci alımı ile 120 zabıta alımı başvuruları için süreç 16 Ekim’de başlıyor. KPSS 60 ve 70 puanla başvuru tüm detayları bu yazımızda yer alıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi memur alımı şartları nelerdir?

657 DMK’daki şartları taşıması gerekmektedir. Başvuru için T.C. vatandaşı olmak ve askerlikle ilişiği olmamak gerekmektedir. Ayrıca zabıta memuru kadrolarıyla itfaiye eri kadroları için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. İtfaiye eri için, sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları ve en az C ehliyet isteniyor. Zabıta alımı için ise en az B ehliyeti olması gerekiyor.

İtfaiye eri alımı ve zabıta memuru alımı nitelikleri nelerdir?

100 İtfaiye Eri alımı kadrosuna başvurular GİH 10. dereceler için olacak. Başvuru için “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans” mezunu olmak, KPSS 60 puan almak gerekiyor.

120 Zabıta Memuru alımı kadrosuna başvurular GİH 10. dereceler için olacak. Başvuru için “Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” mezunu olmak, KPSS en az 70 puan almak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru tarihleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi 100 itfaiye eri ve 120 zabıta memuru alımı için adaylar başvurularını bu Pazartesi itibarıyla yapabileceklerdir. Adaylar 220 kadroya 16 Ekim ile 27 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. Süreç şahsen bu adrese olacak: “Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleks içerisinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı Altındağ-ANKARA”.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum