Büyükşehir 7-8-11. Derece İtfaiye Eri Alımları Yarın Başlıyor (İkamet Şartsız)

Büyükşehir 7-8-11. Derece İtfaiye Eri Alımları Yarın Başlıyor (İkamet Şartsız)

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde farklı derecelerde olmak üzere kadrolu itfaiye eri alımı başvuruları alınıyor. Güncel süreç ve tüm detaylar bu haberimizde.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine yeni itfaiye eri alımları yapılacak. Kimler itfaiye eri alımına başvurabilir? İtfaiyeci olmak için şartlar nelerdir? Genel İdari Hizmetler “GİH” sınıfı olmak üzere 7-8 ve 11. derece kadrolara başvuru tüm detaylarını hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı şartları

Büyükşehre memur alımında adayların 657 DMK’daki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiğinin bulunmaması ve KPSS’den en az 70 ve üzeri puan almış olması ile en az C sınıfı ehliyeti olması şartları yer alıyor.

Öte yandan özel şartlar arasında adayların erkeklerde en az 167 cm, kadınlarda en az 160 cm boyunda olması, 30 yaşını doldurmamış olması, sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmaması kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olması hususları yer alıyor.

İtfaiye eri olmak için nitelikler nelerdir?

12 İtfaiye Eri alımı Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 7-8. derece kadrolara olacakken 8 kontenjanlık İtfaiye Eri alımı da GİH sınıfı 11. derece kadrolar için yapılacak.

12 kadroda “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Acil Durum ve Afet Yönetimi önlisans” mezunu olmak 8 kadroda da lise mezunu olmak şartları var.

Sözleşmeli memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 20 itfaiye eri alımı için başvuru iş ve işlemleri 22 Mayıs ile 26 Mayıs tarihlerinde olacak. Başvurular sadece şahsen bu adrese yapılacak: “İsmetpaşa Mahallesi Azerbaycan Bulvarı No. 25 Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.