Büyükşehir 8. Derece Kadrolu 200 İtfaiyeci Alımı Başvuruları Alınacak

Büyükşehir 8. Derece Kadrolu 200 İtfaiyeci Alımı Başvuruları Alınacak

Kamu personeli alımı başvuruları kapsamında 200 kadrolu itfaiyeci alımı yapılacak. Başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Genel İdari hizmetler GİH sınıfı 8. Derece kadrolara kadrolu itfaiyeci alımı yapılacak. Konya Büyükşehir Belediyesi 200 itfaiye eri alımına başvurular bu Pazartesi başlayacaktır. Adaylar başvuru hususlarını, şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

657 DMK’daki şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekmektedir.

Kadrolu memur alımı mezuniyet şartları nelerdir?200 İtfaiye Eri alımı Genel İdari Hizmetler “GİH” sınıfı 8. Derece kadrolar için yapılacak. Ünvanlar bazında ayrıca farklı mezuniyet ve kontenjan şartlarına da hemen buradan inceleyebilirsiniz:

100 İtfaiye Eri alımı “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans”, en az “C” ehliyet sahipleri başvurabilir..

84 İtfaiye Eri alımı “ İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans”, en az “B” ehliyet sahipleri başvurabilir.

12 İtfaiye Eri alımı “ İlk ve Acil Yardım önlisans”, en az “B” ehliyet sahipleri başvurabilir.

4 İtfaiye Eri alımı “Sualtı, Su Altı Teknolojisi/Sualtı Teknolojisi önlisans”, en az “B” ehliyet sahipleri başvurabilir.

İtfaiyeci olmak için nitelikler nelerdir?

İtfaiye eri olmak için adayların erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması gerekiyor. Ayrıca 30 yaşını doldurmamış olmak, sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak ile daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamak gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı süreci

Konya Büyükşehir Belediyesi 200 itfaiyeci alımı için başvurular sadece şahsen olacaktır. Başvurular 25 Eylül 2023 ile 29 Eylül 2023 tarihleri arasında “Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Konevi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA” adresine yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.