Cumhurbaşkanı Açıkladı! Kamu Personel Alımında Mülakatta Yol Haritası

Cumhurbaşkanı Açıkladı! Kamu Personel Alımında Mülakatta Yol Haritası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu personel alımlarında mülakatın kaldırılması noktasında çok önemli açıklamalar yapıldı. Detaylar ve tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamuda mülakat tamamen mi kalkacak yoksa kısmen mi kalkacak? Milyonlarca lise, Önlisans ve lisans mezunu KPSS adayı bu konuya cevap ararken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önemli bir açıklama geldi. Mülakatla ilgili söz verildiyse yapılacağını ve gerekli çalışmanın yerine getirileceğini belirtti.

Mülakatta yeni yol haritası

Cumhurbaşkanı Erdoğan mülakatla ilgili seçim vaatleri arasında bir söz verildiyse gereğinin de yapılacağını belirtti. Kamuda mülakatın kaldırılması noktasında gerekli çalışma için yeni yol haritasının çizileceği ifade edildi.

MEB ve İçişleri Bakanlıklarında önemli çalışma

Cumhurbaşkanı özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı bünyesinde emniyet personeli alımlarında mülakatla ilgili olarak özellikle çalışmanın yapılacağını belirtti. İlgili Bakanlıklarla görüşülerek yeni bir yol haritasının çizileceği ifade edildi.

Mülakatlar sınırlı olarak uygulanabilir

Yapılan açıklamada özellikle mülakatın çok sınırlı alanda ve çok özel meslek gruplarında uygulanabileceği ifade ediliyor. Komisyonların objektif kriterlere göre oluşturulmasından hakkaniyetle bir atama olması için gerekli çalışmanın da özellikle MEB öğretmen alımlarında ve İçişleri Bakanlığı polis alımlarında belirtili kriterlere göre olabileceği ifade edildi. Bu kapsamda da gerekli yol haritasının belirlenerek açıklanacağı söylendi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum