Dışişleri Bakanlığı 110 Memur Alımı Duyurusu! Başvuru Sonucu Tüm Liste

Dışişleri Bakanlığı 110 Memur Alımı Duyurusu! Başvuru Sonucu Tüm Liste

Dışişleri Bakanlığı tarafından 110 aday meslek memurluğu için yazılı sınav adayları belli oldu. Başvuru sonucu oluşan listeler ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından Aday Meslek Memurluğu için Giriş Sınavı Yazılı Aşamasına Katılmaya Hak Kazanan Adayların listeleri açıklandı. Branşlar bazında başvuru sonucu yazılı adaylar ve tüm detaylar bu yazımızda.

Kamu personel alımı yazılı sınav adayları

İngilizce alanında kategori 1’den Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi; Almanca-Fransızca alanında kategori 2’den Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi; Rusça alanında kategori 3’ten Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi; Arapça-Farsça alanında kategori 4’den Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi; İspanyolca-İtalyanca-Portekizce alanında kategori 5’ten Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi belli oldu. Haberimizin en sonundaki bağlantıdan hemen ilgili listelere erişim sağlayabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı 110 memur alımı yazılı sınavı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yazılı sınav 16-17 Eylül 2023 Cumartesi ve Pazar günleri Ankara’da olacak. Sınav salonları ve sınav programı adaylara ayrıca iletildiği ve e-postalarını kontrol etmeleri gerektiği belirtildi.

Aday meslek memurluğu sınavı nasıl olacak?

Başvuru sonucu yazılı sınav girecek adaylar için gerekli bilgiler şu şekildedir: Türkçe Kompozisyon, Yabancı Dilde Kompozisyon, Yabancı Dilden Türkçeye Çeviri ile Türkçeden Yabancı Dile Çeviri şeklinde olacak ve yazılı sınavda geçer not her bir bölüm için 100 üzerinden 70’tir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.