En Az Lise Büro Personeli Teknisyen Garson Alımı (KPSS 60)

En Az Lise Büro Personeli Teknisyen Garson Alımı (KPSS 60)

KPSS 60 puanla olmak üzere en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği büro personeli alımı, teknisyen alımı ile garson alımı başvuruları alınacak. Detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Bursa Teknik Üniversitesi tarafından KPSS 60 puanla 3 farklı ünvanda kamu personeli memur alımı başvuruları alınıyor. Mülakatsız olmak üzere KPSS puan üstünlüğüne göre atama yapılacak. Detayları, sözleşmeli memur alımı başvurularını bu haberimizde bulabilirsiniz.

Bursa Teknik Üniversitesi memur başvuru genel şartları

Başvuru için devlet memurları kanunundaki şartları taşımak, askerlikle ilişiği olmamak ve T.C. vatandaşı olmak gerekmektedir. Ayrıca KPSS 60 puan şartının yanı sıra adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almaması da gerekiyor. Teknisyen ve destek personeli “garson” alımı için 40, diğer kadrolar için 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı mezuniyet şartları nelerdir?

1 Büro Personeli alımı için Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi programların herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Herhangi bir lisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için İnsan Kaynakları lisans mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı için (Erkek) Mesleki veya Teknik Liselerin Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı Görüntü ve Ses Sistemleri dalından mezun olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Garson) alımı için Erkek Meslek Liselerinin Servis alanı/dalı mezunu olmak ya da herhangi bir Ortaöğretim kurumu mezunu olup Servis Elemanı, Garson veya Komi olarak çalışmış olmak şartları var.

Kamu memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Bursa Teknik Üniversitesi sözleşmeli memur alımı başvuru iş ve işlemleri şahsen olacak. Adaylar 28 Ağustos’a kadar başvurularını şahsen “Üniversite Personel Daire Başkanlığına” yapacakları aşağıdaki kılavuzda belirtilmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.