GİH Sınıfı 7 8 9. Derece Kadrolara İtfaiye Eri Alımları Başlıyor (KPSS 60)

GİH Sınıfı 7 8 9. Derece Kadrolara İtfaiye Eri Alımları Başlıyor (KPSS 60)

Kamuya yeni itfaiye eri alımları yapılacak. 7, 8 ve 9 dereceler için atama başvuru süreci, şartları ve tüm detaylarını bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği tarafından güncel memur alımı başvuruları alınacak. Genel İdari Hizmetler “GİH” sınıfı 7-8 ve 9. Derece kadrolar için atama yapılacak. Yeni İTFAİYE ERİ ALIMI başvuruları kapsamında süreç başlıyor. İşte gerekli tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız yazımız.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

657 DMK’daki şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları yer alıyor.

İtfaiye eri alımı başvuru şartları nelerdir?

1 İtfaiyeci alımı 9. derece kadroya, 1 İtfaiyeci alımı 7. derece kadroya ve İtfaiyeci alımı 8. derece kadrolar için olacak. Başvuru için adayların önlisans İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik mezunu olması, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması, 30 yaşını doldurmamış olması, kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması, en az “C” sınıfı ehliyeti olması ile 2022 KPSS’den en az 60 ve üzeri puan alması şartları yer alıyor.

Güncel kadrolu memur alımı başvuru süreci nasıl işler

Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği bünyesinde yeni itfaiye eri alımı için başvuru işş ve işlemleri 19 Haziran ile 7 Temmuz 2023 tarihleri arasında şahsen yapılabilecek. Adaylar başvurularını “Birlik Hizmet binası İtfaiye Müdürlüğü Karadeniz Sahil Yolu Ardeşen/Rize” adresine yapacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum