GSB 2023 Personel Alımı Sonuçları! 68 Puanla Atama Yapıldı

GSB 2023 Personel Alımı Sonuçları! 68 Puanla Atama Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB tarafından 2023 yılı sözleşmeli psikolog, büro personeli ve destek personeli (temizlik) alımı başvuru ve yerleştirme sonuç duyurusu açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde merkez ve taşra teşkilatı için sözleşmeli “psikolog, büro personeli ve destek personeli (temizlik)” personeli kadroları için sonuçlar açıklandı. 2023 yılı personel alımları kapsamında 28 Ağustos – 01 Eylül 2023 tarihlerinde yapılan başvurular için sonuçları nasıl öğreneceğinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

GSB personel alımı sonuç sorgulama

GSB tarafından sonuçlarınızı Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı “Başvurularım - Değerleme Sonuçları” başlığı altından öğrenebileceklerdir. En düşük 68 puanla atama yapıldı. Tüm puanlara aşağıdaki bağlantından hemen erişim yapabilirsiniz.

Psikolog alımı en düşük puanlar: 80,49463 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - PSİKOLOG – ÇANKIRI, 80,87142 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - PSİKOLOG – GÜMÜŞHANE, 80,96439 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - PSİKOLOG – KIRŞEHİR.

Kadın destek personeli alımı en düşük puanlar: 68,97779 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - DESTEK PERSONELİ - KADIN – EDİRNE, 69,58290 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - DESTEK PERSONELİ - KADIN – İSTANBUL, 69,59116 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - DESTEK PERSONELİ - KADIN – DÜZCE.

Erkek destek personeli alımı en düşük puanlar: 71,82924 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - DESTEK PERSONELİ - ERKEK – YALOVA, 73,35446 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - DESTEK PERSONELİ - ERKEK – EDİRNE, 73,43321 KPSS puanı ile TAŞRA TEŞKİLATI - DESTEK PERSONELİ - ERKEK – AYDIN.

Asıl Aday Atama Başvuru Süreci

Atanmaya hak kazanan asıl adaylar, aşağıda belirtilen belgeleri Merkez Teşkilatına yerleşen adaylar Bakanlık Merkez Binası Personel Genel Müdürlüğü İşçi ve Sözleşmeli Personel Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatına yerleşen adaylar ise yerleştikleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine “18 - 22 Eylül 2023” tarihleri arasında başvurmaları gerekiyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı atama belgeleri

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve adres bilgilerine ilişkin yazılı beyan, diploma veya mezuniyet belgesi, yerleştirme belgesinin internet çıktısı, Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyan, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair yazılı beyan, Yazılı özgeçmiş, biyometrik fotoğraf, Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyan ve e-Devlet portalından alınmış doğrulama kodlu belge, askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan, SGK hizmet dökümü, Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum