GSB 81 Şehirde Sözleşmeli 6.954 Memur Alımı! Başvuru Süreci Sona Eriyor

GSB 81 Şehirde Sözleşmeli 6.954 Memur Alımı! Başvuru Süreci Sona Eriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli 6 bin 954 kadro için başvuru iş ve işlemleri tamamlanıyor. Detayları ve başvuru sürecini bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2023 yılı sözleşmeli psikolog, büro personeli ve destek personeli (temizlik) alımı başvuruları 6 bin 954 kadro için tamamlanıyor. GSB’ye 81 şehirde KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız “400 Psikolog, 3.295 Büro Personeli ve 3.259 Destek Personeli (Temizlik)” alımı başvuru tüm detayları bu yazımızda.

GSB memur alımı kontenjan dağılımı

Merkez teşkilatı: 400 Psikolog, 145 Büro Personeli, 59 Personeli (Temizlik) “39 erkek, 20 kadın”.

Taşra teşkilatı: 3.150 Büro Personeli, 3.200 Destek Personeli (Temizlik) “1.582 erkek, 1.618 kadın”.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

Psikolog alımı için üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren Psikoloji bölümü ile bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak

Büro Personeli alımı için üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak.

Destek Personeli (Temizlik) alımı için ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı şartları ve tarihleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımları için 657 DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak büro personeli ve Psikolog alımı için KPSS 70, destek personeli için KPSS 50 puan şartı var. GSB memur alımı başvuruları bu ilanda yer alan 6 bin 594 kadro için 1 Eylül 2023 tarihine kadar yapılabilecek. Başvurular online olarak bu tarih dahil yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum