Güncel Devlet Personeli Alımı Online Başvuruları! KPSS 60-İkamet Yok

Güncel Devlet Personeli Alımı Online Başvuruları! KPSS 60-İkamet Yok

TİKA bünyesinde olmak üzere 2022 KPSS 60 puanı ile 4/B sözleşmeli kamu Memur Alımı başvuruları alınıyor. Online başvuru ve tüm detaylar bu haberimizde.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı “TİKA” bünyesinde sözleşmeli 4/B kamu memur alımı çevrimiçi başvuruları alınıyor. Kimler mülakatsız 2022 KPSS 60 puan üstünlüğüne göre atama yapılacak. Başvurular, şartlar ve tüm detaylar için hemen bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Memur personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için adayların 657 sayılı Kanunundaki şartları taşıması, 35 yaşını bitirmemiş olması, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, 2022 yılı KPSS’den en az 60 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

Kamu memur alımı başvuru nitelikleri

Destek personeli (temizlik - yemekhane servis elemanı “erkek”) alımı 5 kadro için lise mezunu olmak gerekmektedir.

Destek personeli (temizlik-yemekhane servis elemanı “kadın”) alımı 5 kadro için lise mezunu olmak gerekmektedir.

Destek personeli (şoför “erkek”) alımı 3 kadro için lise mezunu olmak gerekmektedir. Ayrıca D1 sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, psikoteknik belgesine sahip olmak, sürücü belgesine en az 2 yıldır sahip olmak, seyahate veya arazide çalışmaya uygun olmak, gece-gündüz iç ve dış mekanlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engeli olmamak gerekiyor.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı memur alımı başvuruları

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı “TİKA”kamu memur alımı için başvuru iş ve işlemleri 21 Mayıs 2024 tarihine kadar olabilecektir. Başvuru iş ve işlemleri kariyer kapısı kamu işe alım internet adresinden online olarak yapılabilmektedir.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı memur alımı kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.