Herhangi KPSS Puanıyla Başvurulabilir! Güncel Kamu Personel Alımı

Herhangi KPSS Puanıyla Başvurulabilir! Güncel Kamu Personel Alımı

Kamuya farklı branşlarda olmak üzere ve herhangi KPSS puanı ile başvuru yapılabilecek. KPSS taban puan şartı olmayan memur alımına dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Konya Teknik Üniversitesi bünyesinde olmak üzere güncel memur personel alımı başvuruları alınıyor. KPSS için puan şartı yok. Herhangi puanı olan adaylar taban şartı olmadan başvurabiliyor. Mülakatsız yeni memur atama başvuruları, süreci ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte gerekli bilgileri derlediğimiz yazımız.

Konya Teknik Üniversitesi memur alımı başvuru genel nitelikleri

Başvurularda adayların 657 DMK’daki şartları taşıması isteniyor. Bu kapsamda T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişkisi bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, KPSSP3, KPSSP93 puan türüne sahip herhangi bir puan olması yeterlidir.

Hangi bölüm mezunları personel alımına başvurabilir?

Çözümleyici alımı 1 kadro için Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Matematik, Fizik, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik Bilgisayar veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu olmak gerekiyor.

Programcı alımı 2 kadro için en az 2 yıllık yüksekokulların Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmak ya da fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak şartı var.

Programcı alımı 1 kadro için en az 2 yıllık yüksekokulların Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmak ya da fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak gerekiyor.

Mühendis alımı 1 kadro için İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak şartları yer alıyor.

Kamu memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Konya Teknik Üniversitesi bünyesinde memur personel alımları için başvurular şahsen üniversite personel daire başkanlığına olacak. Adaylar iş ve işlemleri 14 Ağustos 2023 dahil olmak üzere yapmaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.