Jandarma 770 Subay-Astsubay Alımı Duyurusu! Sınav Çağrısı Geldi

Jandarma 770 Subay-Astsubay Alımı Duyurusu! Sınav Çağrısı Geldi

Jandarma bünyesinde 770 subay-astsubay alımına dair sınav çağrı duyurusu geldi. Detayları, JAMYO ve JSGA başvurusuna dair sınav çağrı detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sisteminde yeni astsubay ve subay alımına dair duyurular geldi. İşte 2023 yılı Güvenlik Bilimleri Fakültesi ve JAMYO öğrenci temini sınav çağrı duyurusuna dair 770 kadro detayları ve tüm sürecin yer aldığı haberimiz.

770 subay - astsubay alımı kontenjanları

2023 yılı JAMYO ve JSGA subay-astsubay alımları kapsamında kontenjanlar şu şekildedir: JAMYO için 550 astsubay alımı “538 erkek astsubay ile 32 kadın astsubay”; Güvenlik Bilimleri Fakültesi için 200 subay alımı için sınav yapılacak.

Jandarma askeri personel alımı sınavı

Sınavlara başvurusu kabul edilen adayların sınava gelirken şu belgeleri hazırlamaları gerekiyor: nüfus cüzdanı aday bilgi formu, adayların sınav tarihlerini gösterir belge çıktısı, lise diploması, durum bildirir tek hekim sağlık raporu, yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının kurum, valilik onaylı veya Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından verilen belge, Ankara ilinde ikamet eden erkek ve kadın adaylar için ikametgah belgesi ve fotoğraf istenmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı JSGA-JAMYO işlemleri

Jandarma Genel Komutanlığının “2023 yılı JSGA Güvenlik Bilimleri Fakültesi ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna (JAMYO) öğrenci temini kapsamında; fiziksel yeterlilik sınavında başarılı olup mülakat sınavına katılan tüm adaylar için diğer iş ve işlemleri hemen aşağıdaki JSGA Personel Temin internet adresinden giriş yaparak detaylara erişim sağlayabilirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum