Kadrolu KPSS 60 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları (7-8-9. Dereceler)

Kadrolu KPSS 60 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları (7-8-9. Dereceler)

Kamuya kadrolu itfaiyeci alımı başvuruları kapsamında yeni süreç devam ediyor. İtfaiye eri olmak için şartlar, güncel ilan ve başvurular bu haberimizde.

Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği tarafından KPSS 60 puanla Genel İdari Hizmetler “GİH” sınıfı 7, 8 ve 9. Derecelerde itfaiye eri alımları için süreç devam ediyor. KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız bu yazımızda ilgili tüm detaylara hemen erişim sağlayabilirsiniz.

Kadrolu memur alımı başvuru şartları nelerdir?

KPSS’den 60 istenen itfaiye eri alımları için adayların 657 DMK’daki şartları taşşıması istenmektedir. Bu kapsamda T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmaması ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ya da bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

İtfaiye eri alımı mezuniyetleri ve nitelikleri nelerdir?

Her dereceden birer itfaiye eri alımı kadrosu yer alıyor. Önlisans “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” bölümü mezunu olmak gerekiyor. Adayların başvuru için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak ve en az “C” sınıfı ehliyeti olmak şartları var.

Kamu memur alımı süreci

Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği itfaiyeci alımı için başvurular 7 Temmuz 2023 tarihine kadar sürecek. Başvurular sadece şahsen: “Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği Hizmet Binası İtfaiye Müdürlüğü Karadeniz Sahil Yolu Ardeşen/Rize” adresine olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.