Kamu Hastanesi Yeni Sağlık Personeli Alımı Yapacak! KPSS 60 Başvuru

Kamu Hastanesi Yeni Sağlık Personeli Alımı Yapacak! KPSS 60 Başvuru

Kamu personel alımı başvuruları açıklandı. 4/B sözleşmeli memur alımı kamu hastanesi için olacak. Sağlık personeli alımına dair tüm detaylar bu yazımızda.

Giresun Üniversitesi tarafından sözleşmeli personel (4/B) alım ilanı açıklandı. Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle başvurular alınacak. Sürece dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf olmak, 2022 KPSS (B) Grubu sınavlarından Ortaöğretim mezunları için KPSS/P94 türünde geçerli en az 60 (altmış) puan almış olmak şartları var.

Memur alımı başvuru mezuniyet şartı

1 Diğer Sağlık Personeli (Diş Protez Teknisyeni) alımı için Ortaöğretim (Lise) Kadın/Erkek olmak gerekiyor. Adayların başvuru için Sağlık Meslek Lisesi Diş Protez bölümü veya Diş Protez ile ilgili bölümlerin birinden mezun olması, 2022 KPSS-P94 puan türünden en az 60 (altmış) ve üzeri puan almış olması, başvuru bitim tarihi itibariyle 40 (kırk) yaşından gün almamış olması ve bu şartlara haiz olması gerekiyor:

Resmi veya özel sağlık kuruluşlarında diş protez alanında deneyim sahibi olmak, (sağlık raporu) el ve parmak becerisi olan ve bu organları ile çalışmasına engel durumu olmamak, yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmaya engel herhangi bir durumu olmamak, erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf olmak.

Giresun Üniversitesi memur alımı başvuru süreci

Giresun Üniversitesi memur alımı için başvurular 28 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Adaylar başvurularını üniversite personel daire başkanlığına yapabilecekler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.