Kamu Personeli Düz Devlet Memuru ve Mühendis Alımı Yapılacak

Kamu Personeli Düz Devlet Memuru ve Mühendis Alımı Yapılacak

Kamuya düz devlet memuru alımı başvuruları ile mühendis personel alımı başvuruları alınacak. Mart ayı kamu memur atama süreci ve şartlar bu yazımızda.

Kamu personeli düz devlet memuru alımı başvuruları ile mühendis personel alımı başvuruları alınacak. Kadrolu statüde olacak başvurular Mart ayında yapılacak. KAMU PERSONELİ ALIMI olarak gerekli tüm detayları bu haberimizde hazırladık.

Devlet memuru alımı şartları

Başvuru için adayların 657 DMK’daki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması ve kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir. Başvurularda adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması şartları da yer alıyor.

Kamu personeli alımı nitelikleri nelerdir?

Mühendis alımı bir kadro için başvurular TH sınıfı 8. derece kadroya olacak. Ziraat fakültelerinin tarla bitkileri bölümünden mezun olmak, en az (B) ehliyeti olmak. Kadın veya erkek adaylar 2022 KPSSP3 puan türünden en az 65 puan alması şartı var.

Memur alımı bir kadro için başvurular GİH sınıfı 8. derece kadroya olacak. Maliye, iktisat veya ekonomi bölümünden mezun olmak, en az (B) ehliyeti olmak. Kadın veya erkek adaylar 2022 KPSSP3 puan türünden en az 60 puan alması şartı var.

Kangal Belediyesi kamu memur alımı başvuruları

Sivas ili kamu personeli alımı başvuruları kapsamında “Kangal Belediyesi” memur alımı için başvurular online olarak e-posta adresine veya şahsen – posta ile şeklinde olabilecek. Adaylar postayla veya şahsen “Kangal Belediyesi Hizmet Binası Gürsel Mahallesi Çarşı içi No:1 Kangal/SİVAS adresindeki Kangal Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü” gerekli belgelerle başvuru yapabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.