Kamu Personeli VHKİ Memur Alımı Haziran Ayı Başvuruları Alınacak (KPSS 60)

Kamu Personeli VHKİ Memur Alımı Haziran Ayı Başvuruları Alınacak (KPSS 60)

Kamu kurumu bünyesinde kadrolu olmak üzere yeni VHKİ memur alımı yapılacak. Haziran ayı KPSS 60 personel atama başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolu VHKİ memur personel alımı yapılacak. Gölova Belediye tarafından olmak üzere 9. derece kadro için Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni VHKİ alımı başvurusuna dair tüm süreci ve şartları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu yazımızda hazırladık.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

Kamu personel alımında adaylardan 657 DMK’daki şartları sağlaması bekleniyor. Bu kapsamda T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması şartları da yer almaktadır.

Kadrolu memur alımı mezuniyetler

V.H.K.İ. alımı yapılacak kadro Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 9. Derece için olacak. Başvuru için “Kamu Yönetimi, İşletme veya İktisat” mezuniyeti isteniyor. Ayrıca MEB onaylı Bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak ya da adayın mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemesi şartları var. Başvuru için adayların en az “B” ehliyeti olması ve KPSS’den en az 60 puan alması gerekiyor.

Gölova Belediyesi memur alımı başvuru tarihleri

Gölova Belediyesi memur alımı için adaylar başvurularını 13 Haziran ile 16 Haziran 2023 tarihlerinde yapması gerekiyor. Ayrıca başvurular şahsen, postayla ya da internetten çevrimiçi olarak “e-posta” ile gerekli evraklar gönderilerek yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.