Kamuya 7-8-9. Dereceler İtfaiyeci Alımları Yapılacak (KPSS 60 Başvuru)

Kamuya 7-8-9. Dereceler İtfaiyeci Alımları Yapılacak (KPSS 60 Başvuru)

Kamu personeli itfaiyeci alımları için başvurular alınacak. Güncel itfaiye eri alımı başvuru süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Kamu kurumu bünyesinde Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 7, 8 ve 9. derecelerde olmak üzere itfaiye eri alımı yapılacak. Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği bünyesinde itfaiyeci olmak için gerekli süreci bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar ve başvuru tüm hususları.

Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği memur alımı şartları

Başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlikle ilişiği olmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması şartları var.

İtfaiyeci olmak için şartlar nelerdir?

1 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 9. derece kadroya, 1 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 7. derece kadroya ve 1 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 8. derece kadroya olacak. Başvurularda adayların “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans” mezunu olması gerekmektedir.

Ayrıca özel şartlar kapsamında adayların erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması, 30 yaşını doldurmamış olması, kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması, en az “C” sınıfı ehliyeti olması ve KPSS’den en az 60 alması gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru süreci nasıl olacak?

“Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği” için itfaiyeci alımları için başvurular 19 Haziran’da başlayacak. Başvurular 7 Temmuz’a kadar sadece şahsen olacaktır. Başvurular “Birlik Hizmet binası İtfaiye Müdürlüğü Karadeniz Sahil Yolu Ardeşen/Rize” adresine olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.