Kamuya İkamet Şartsız Lise Memur Alımı Başvuruları Alınıyor (KPSS 60)

Kamuya İkamet Şartsız Lise Memur Alımı Başvuruları Alınıyor (KPSS 60)

Kamu kurumu bünyesinde ikamet şartı olmadan lise mezunlarının başvuru yapabileceği memur alımları yapılıyor. KPSS 60 puanla mülakatsız atama olacak. İşte tüm detaylar.

KPSS 60 puanla Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği 2 unvanda Memur Alımı Başvuruları alınıyor. Sözleşmeli kamu personeli alımı KPSS puanı ile olacak ve mülakatsız atama yapılacak. Bu kapsamda Aydın “Adnan Menderes Üniversitesi” kamu memur atama tüm hususlarını ve şartları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu yazımızda hazırladık.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Adnan Menderes Üniversitesine başvuracak adayların 657 kanunundaki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması gerekiyor. Ayrıca KPSS’den 60 puan şartı olan ilan için adayların 18 yaşını tamamlamış olması, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması gerekmektedir.

Personel alımı yapılacak unvanlar ve mezuniyetler

2 destek personeli (bahçe bakımı, düzenlemesi ve temizliği) alımına lise mezunları başvurabilecektir. Ayrıca Bahçe Bakımı, Düzenlemesi ve Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmaması şartları var.

2 destek personeli (şoförlük- dağıtım ve taşıma) alımına lise mezunları başvurabilecektir. Adayların şoförlük için hastalık ve benzeri engelleri bulunmaması, D Sınıfı ehliyeti olması “eski E sınıfı” gerekmektedir.

Adnan Menderes Üniversitesi memur alımı süreci

Aydın ili kamu personeli alımı kapsamında “Adnan Menderes Üniversitesi” için başvurular 1 Haziran 2023 tarihi dahil olmak üzere yapılabilir. Adaylar başvuru formu ile gerekli belgeleri hazırlayarak sadece şahsen yerine getirmeleri gerekiyor. Başvuru iş ve işlemleri “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına” yapılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.