Kamuya KPSS 55 60 Puanlarla Memur Personel Alımı! Lise Başvuruları

Kamuya KPSS 55 60 Puanlarla Memur Personel Alımı! Lise Başvuruları

Kamu personeli seçme sınavı KPSS 55 ve 60 puanla kadroların yer aldığı memur personel alımı süreci devam ediyor. Lise mezunları için başvurular alınacak. İşte detaylar.

Kamu üniversitesi sadece lise mezunu memur personel alımı için bu ilanda başvuru alıyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi “ODTÜ” bünyesinde KPSS 55 ve 60 puanlı kadroların yer aldığı memur alımına kimler başvuru yapabilecek? Atamalar mülakatsız direkt olarak KPSS üstünlüğüne göre olacak. İşte detayların yer aldığı yazımız.

Sözleşmeli personel alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Adayların başvuru için 657 sayılı Kanundaki genel hususları taşıması, T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiklerinin olmaması gerekiyor. Ayrıca herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

ODTÜ memur personel alımı nitelikleri

Teknisyen alımı için 3 kontenjan yer alıyor. Mezuniyetlere göre şartlar ise branşlar bazında şu şekildedir:

1 kadro için liselerin “İnşaat Teknolojisi alanı ve dalları veya Ahşap Teknolojisi Alanı-Ahşap Yapı (Doğramacılık) dalı veya Mobilya ve İç Mekân Tasarımı” mezun olmak, KPSS 60 puan isteniyor.

1 kadro için liselerin “Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı ve dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı - Endüstriyel Elektronik dalından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı- Endüstriyel Kontrol” mezun olmak, KPSS 60 puan isteniyor.

1 kadro için liselerin “Metal Teknolojisi” mezunu olmak, Dikişli dikişsiz boruların kaynağı alanlarında en az yıllık tecrübesi olmak, KPSS 60 puan isteniyor.

Destek Personeli (Basit Bakım + Temizlik Hizmetleri) alımı için 9 kontenjan yer alıyor. Mezuniyetlere göre şartlar ise branşlar bazında şu şekildedir:

5 kadro için liselerin Bahçecilik alanı ve dalları veya Tarım Teknolojileri alanı ve dalları veya Tarım alanı ve dallarından mezun olmak, KPSS 55.

2 kadro için liselerin herhangi bir alanından mezun olmak, KPSS 55.

2 kadro için liselerin İnşaat Teknolojisi alanı ve dalları veya Ahşap Teknolojisi alanı-Ahşap Yapı (doğramacılık) dalından mezun olmak olmak, KPSS 55.

Destek Personeli (Yemek Hizmetleri/Aşçı-Kasap) alımı 1 kadro için liselerin Yiyecek-İçecek Hizmetleri alanı/Aşçılık dalından mezun olmak, KPSS 60 puan isteniyor. Ayrıca diğer sertifika vb. hususları da incelemenizde fayda vardır.

Kamu memur alımı başvuru tarihleri

Orta Doğu Teknik Üniversitesi “ODTÜ” bünyesinde lise memur alımı için süreç 2 Ekim 2023’e kadar devam edecek. Adaylar başvurularını postayla veya şahsen üniversitenin ilgili birimi olan “Üniversite Evrak ve Arşiv Müdürlüğüne” yapmaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.