Kamuya Lise Önlisans Lisans Memur Alımı Başvuruları (KPSS 50 60)

Kamuya Lise Önlisans Lisans Memur Alımı Başvuruları (KPSS 50 60)

Sözleşmeli kamu personeli alımı başvuruları alınıyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. KPSS 50-60 personel alımı başvuru tüm detayları bu yazımızda.

Dicle Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli memur alımı için başvurular online olarak yapılıyor. Mülakat olmadan atama yapılacak. KPSS puanına göre lise, önlisans ve lisans mezunu kamu memur atama başvuru tüm detaylarını hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Dicle Üniversitesi personel alımı başvuru genel şartları

657 Sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, nöbet, vardiya usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmamak gerekiyor. Ayrıca çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak gerekmektedir.

Sözleşmeli memur alımı mezuniyetler

13 Destek Personeli alımı için lise mezunu olmak, KPSS en az 50 puan almış olmak,

7 Destek Personeli alımı için lise mezunu olmak, KPSS en az 60 puan almış olmak,

2 Sağlık Teknikeri (Anestezi Teknikeri) alımı için Anestezi veya Anestezi Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS en az 60 puan almış olmak,

7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması önlisans, silahlı veya silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 175 cm’den kısa olmamak, KPSS en az 60 puan almış olmak,

3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için lisans, silahlı veya silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 175 cm’den kısa olmamak, İşaret Dili Sertifikasına sahip olmak, KPSS en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Kamu personeli alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Dicle Üniversitesi memur alımları için başvuru iş ve işlemleri online olarak yapılacak. Adaylar aşağıdaki kılavuzda yer alan başvuru belgelerini sisteme yüklemeleri gerekiyor. Son başvuru tarihi 18 Haziran 2023’tür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.