Kamuya Yeni Zabıta Memuru Alımı Bugün Başladı (İkamet Şartsız Başvuru)

Kamuya Yeni Zabıta Memuru Alımı Bugün Başladı (İkamet Şartsız Başvuru)

Kamu personeli yeni zabıta memuru alımı başvuruları bugün alınmaya başladı. Zabıta olmak için şartlar nelerdir? İşte gerekli başvuru tüm detaylarının yer aldığı haberimiz.

Kamu kurumu bünyesinde GİH sınıfı 9 ve 10. Derece kadrolu zabıta memuru alımı yapılacak. Güncel başvurular bugün başladı. Kimler zabıta olabilir? Pendik Belediyesi için zabıta alımına dair gerekli tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Pendik Belediyesi memur alımı şartları nelerdir?

Başvuru için 657 DMK’daki genel şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmak şartları var.

Kimler zabıta olabilir?

Zabıta olmak için genel şartların yanı sıra özel şartlar da yer alıyor. Bu kapsamda erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, en az B ehliyeti olmak ve KPSS puanının en az 70 olması şartı var.

Kamu personeli alımı mezuniyetler

10 kadro 10. derece kadrolar için olurken mezuniyet olarak Yerel Yönetimler, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu önlisans,

20 kadro 9. derece kadrolar için olurken mezuniyet olarak ktisat, İşletme, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Ekonometri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler lisans mezunu olmak gerekiyor.

Kadrolu memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Pendik Belediyesine yeni zabıta alımları için süreç bugün başladı. Adaylar 9 Haziran’a kadar başvurularını sadece şahsen yapmaları gerekiyor. Başvuru adresi “Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5 Pendik/İstanbul Pendik Belediyesi Merkez Binası 1. Kat İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü” olarak açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.