Kara Hava Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 175 Subay Alımı Açıklandı

Kara Hava Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 175 Subay Alımı Açıklandı

Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına yeni 175 subay alımı başvuruları açıklandı Kimler subay olabilir? İşte tüm detaylar.

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde yeni subay personel alımı başvuruları açıklandı. 2023 yılı dış kaynaktan tabip, diş tabibi ve özel nitelikli beden eğitimi öğretmeni subay adayı TEMİNİ başladı.

Güncel subay alımı başvuru genel şartları

Türk vatandaşı olmak, Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak, Devlet memurluğundan veya kamu görevinden herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak, Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar, Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar (Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi dahil) için 32 yaşından büyük olmayanlar başvurabilir.

TSK Kuvvet Komutanlıkları personel alımı nitelikleri

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Spor Bilimleri ve Teknolojisi, Egzersiz ve Spor Bilimleri, Spor Bilimleri, Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Beden Eğitimi, Antrönörlük, Antrönörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon bölümlerinden adaylar başvuru yapabilecektir.

MSB personel alımı başvuru süreci nasıl işler?

TSK bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK namına yeni 175 subay alımı yapılacak. Başvuruları MSB personel temin internet adresinden online olarak yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.