Karayolları 3000 İşçi Alımı Duyurusu Yayımlandı! Asil-Yedek Atamalar

Karayolları 3000 İşçi Alımı Duyurusu Yayımlandı! Asil-Yedek Atamalar

Karayolları Genel Müdürlüğü KGM bünyesinde 2023 yılı 3.000 kamu işçi alımı başvuruları kapsamında yedek aday duyurusu yayımlandı ve süreç başladı. İşte detaylar.

Karayolları Genel Müdürlüğü KGM tarafından 2 yeni duyuru yayımlandı. 3.000 kamu işçi alımı kapsamında başvurulara dair yedek adaylarla ilgili de süreç başladı. Asil adaya atama ve yedek aday başvuru iş ve işlemleri bu yazımızda.

KGM 3000 işçi alımı yedek aday başvuruları

Karayolları merkez ve taşra teşkilatına daimi işçi kadrolarında 3000 işçi alımına ilişkin asil adayların itiraz dilekçelerinin inceleme süreci tamamlandı. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanan adayların atama işlemlerine 25 Eylül 2023 itibarıyla başladı.

Karayolları 3000 işçi alımı atamaları

Karayolları KGM merkez ve taşra teşkilatına 3.000 işçi alımı kapsamında 30-31 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan noter kurası sonucu asıl ve yedek aday listeleri il esaslı olarak belirlenmişti. Asil olarak hak kazananlardan, istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyenler, başvuru yapmayanlar, başvuru yaptığı halde atama şartlarını taşımayanlar ve atama şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların yerine yedek başvuru süreci de başladı. 6 Ekim’e kadar adaylar başvurulara dair gerekli iş ve işlemlerini yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
22 Yorum