KPSS 2023/1 Merkezi Atama Son Güncel Durum! Lise MYO Lisans En Düşük Puanlar

KPSS 2023/1 Merkezi Atama Son Güncel Durum! Lise MYO Lisans En Düşük Puanlar

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2023/1 merkezi atama başvuruları öncesinde ilk süreç devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşları taleplerini iletiyor. Peki en düşük kaç puanla atama yapıldı. İşte detaylar.

2023 yılı merkezi ataması kapsamında ilk süreç devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşları için KPSS 2023/1 merkezi atama tarihlerini, atama öncesi ilk süreci ve lise-önlisans ve lisans en düşük puanlı atamaları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu yazımızda hazırladık.

2023 KPSS merkezi atama tarihleri

KPSS 2023/1 merkezi atamaları Temmuz’da olacak. Başvuru iş ve işlemleri de 6-13 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılacak. Süreç öncesinde adayların taleplerini, sürekli olarak gündeme getirmekteyiz.

KPSS 2023/1 memur alımı ilk süreç

KPSS tercih sürecinde ilk aşama başlamıştı. İlk süreçte tüm kamu kurum ve kuruluşları kadro taleplerini iletiyor. Bu kapsamda da hangi kuruma ne kadar personel alımı istendiği şekilleniyor ve kılavuza nihai şekli verilmek üzere ÖSYM’ye gönderiliyor. Bu süreç 26 Mayıs’a kadar devam edecek.

Merkezi atama öncesi en düşük puanlı atamalar

2023/1 KPSS merkezi atamasında “2022 yılı KPSS puanları” ikinci kez kullanılacak. Bu kapsamda bazı kadrolar için aşağıdaki düşük puanların da altında kapanabilecektir. İşte lise, önlisans ve lisans en düşük puanlı yapılan atamalar ile tüm kadrolar için yapılan atama linkinin yer aldığı yazımız:

Son KPSS atamasında en düşük puanlar lise, önlisans ve lisans kadrolar için şu şekildeydi:

  • Lise mezunları arasından en düşük puanlı atama Iğdır Üniversitesi, Teknisyen 58,66606 puanla yapıldı.
  • Önlisans mezunları arasından en düşük puanlı atama Yozgat Bozok Üniversitesi, Memur 69,97164 puanla yapıldı.
  • Lisans mezunları arasından en düşük puanlı atama Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü, Ankara, Memur 59,49389 puanla yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum