KPSS 50 60 70 Tekniker Teknisyen VHKİ Koruma Destek Personeli Alımı

KPSS 50 60 70 Tekniker Teknisyen VHKİ Koruma Destek Personeli Alımı

Kamu kurumu bünyesinde lise, önlisans ve lisans mezunu memur personel alımı başvuruları alınıyor. KPSS 50, 60 ve 60 puanlarla başvurular yapılacak. İşte detaylar.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 50, 60 ve 70 puanlarla olmak üzere TENMAK personel alımı başvuruları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu sözleşmeli 4/B personel atama tüm detayları ve süreci bu yazımızda yer alıyor.

Sözleşmeli personel alımı şartları nelerdir?

Başvuru için 657 DMK’daki şartları taşımak, askerlikle ilişiği olmamak, T.C. vatandaşı olmak gerekiyor. Ayrıca branşlara göre farklı KPSS puanlarına haiz olmak gerekmektedir. VHKİ KPSS 70, Tekniker KPSS 60, Teknisyen KPSS 50, Koruma ve Güvenlik Görevlisi KPSS 60, Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı) KPSS 50, Destek Personeli (Temizlik) ve (Bulaşıkçı) KPSS 50 gerekiyor.

TENMAK personel alımı mezuniyetler

VHKİ 2 kadro için siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler mezunu olmak gerekiyor.

Mühendis 1 kadro için inşaat mühendisliği mezunu olmak gerekiyor.

Tekniker 2 kadro için makine, bilgisayar destekli makine, makine- resim ve konstrüksiyonu, bilgisayar destekli makine-resim konstrüksiyon, mekatronik önlisans mezunu olmak gerekiyor.

Teknisyen 1 kadro için mesleki ve teknik eğitim veren liselerin bilişim teknolojileri alanı ve dalları mezunu olmak gerekiyor.

Koruma ve güvenlik görevlisi 13 kadro için önlisans mezunu olmak gerekiyor.

Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı) 2 kadro için mesleki ve teknik eğitim veren liselerin yiyecek içecek hizmetleri alanı ve dalları ve ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak gerekiyor.

Destek Personeli (Temizlik) 2 kadro için lise mezunu olmak gerekiyor.

Destek Personeli (Bulaşıkçı) 2 kadro için lise mezunu olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu için farklı unvanlarda kamu personeli alımı başvuruları 31 Temmuz 2023 tarihi dahil olmak üzere online olarak yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum