KPSS 50 Lise MYO Lisans 2 Bin 450 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

KPSS 50 Lise MYO Lisans 2 Bin 450 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Kamuya en az lise olmak üzere önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği personel alımı başvuruları alınıyor. Güncel başvurular, süreç ve kontenjanlar bu haberimizde.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde kamu personeli alımı 2 bin 450 kadro için devam ediyor. Adaylar Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 50 puanla lise, önlisans ve lisans kadrolar için başvuru yapabiliyor. Güncel süreç, şartlar ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Kamu personeli alımı genel şartları

Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması gerekiyor. Ayrıca KPSS puan türlerinden adayların en az 50 ve üzeri alması başvuru için yeterlidir.

Diyanet personel alımı kadrolar-mezuniyetler

İmam hatip alımı: 2 bin 300 adet İmam-Hatip alımında 1.500 İlahiyat Fakültesi, 100 İlahiyat Önlisans + İHL + Hafız, 100 İlahiyat Önlisans + İHL, 600 İHL + Hafız kadrosu var.

Kur’an Kursu Öğreticisi alımı: 70 Kur’an Kursu Öğreticisi alımında 40 İlahiyat Fakültesi + Hafız “Kadın”, 30 İlahiyat Fakültesi + Hafız “Erkek” kadrosu var.

Kur’an Kursu Öğreticisi alımı: 20 Kur’an Kursu Öğreticisi “işitme engelli öğrenciler için” alımında 5 İlahiyat Fakültesi “Kadın”, 5 Diğer Lisans + İlahiyat Önlisans “Kadın”, 10 İlahiyat Önlisans “Kadın” kadrosu var.

Kur’an Kursu Öğreticisi alımı: 10 Kur’an Kursu Öğreticisi “görme engelli öğrenciler için” alımında 5 İlahiyat Fakültesi “Kadın”, 5 İlahiyat Önlisans “Kadın” kadrosu var.

Müezzin- Kayyım alımı: 50 Müezzin- Kayyım alımında 10 İlahiyat Fakültesi, 15 İlahiyat Önlisans + Hafız, 25 İHL/Lise + Hafız kadrosu var.

Sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde “İmam hatip, Kur’an Kursu Öğreticisi, Müezzin- Kayyım alımı” başvuruları 2 bin 450 kadro için 6 Ekim 2023 tarihine kadar devam ediyor. Adaylar online olarak Diyanet internet sitesinden başvuru yapabilmektedirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.