KPSS 50 Mülakatsız 879 Kamu Personeli Alımı! 4 Ünvan Güncel Başvuru

KPSS 50 Mülakatsız 879 Kamu Personeli Alımı! 4 Ünvan Güncel Başvuru

Kamuya KPSS 50 puanla olmak üzere 879 yeni güncel personel alımı başvuruları alınıyor. KPSS puanı ile mülakatsız atama tüm detayları bu haberimizde yer alıyor.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 50 puan şartı ile 4 Ünvanda başvurular 879 kadro için alınıyor. GSB bünyesinde KPSS puanı ile atama olacak. Bu kapsamda KPSS P94 puanı esas alınarak 879 Destek Personeli (Bakım-Onarım) alımı başvuruları, Gençlik ve Spor Bakanlığı atama süreci ve şartları bu haberimizde.

GSB memur alımı genel nitelikleri nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, KPSS’den en az 50 almak, görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

Destek personeli alımı başvuru kontenjanları

GSB merkez teşkilatı: Destek personeli “bakım-onarım” 5 elektrik tesisatçısı, 10 sıhhi tesisatçı, 1 havuz suyu operatörü, 5 iklimlendirme personeli alımı yapılıyor. Merkezde 21 kadro var.

GSB taşra teşkilatı: Destek personeli “bakım-onarım” 152 elektrik tesisatçısı, 165 sıhhi tesisatçı, 165 havuz suyu operatörü, 376 iklimlendirme personeli alımı yapılıyor. Taşrada 858 kadro var.

Kamu personeli alımı mezuniyet şartları nelerdir?

Elektrik Tesisatçısı alımı için lise mezunu olmak, Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Elektrik Tesisatçısı “En az seviye 3” sertifikasına ya da Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kuruluştan alınmış Elektrik Tesisatçısı “En az seviye 3” Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmak gerekiyor.

Sıhhi Tesisatçı alımı için lise mezunu olmak Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sıhhi Tesisatçı “En az seviye 3” sertifikasına ya da Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kuruluştan alınmış Sıhhi Tesisatçı “En az seviye 3” Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmak gerekiyor.

İklimlendirme Personeli alımı için lise mezunu olmak, Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Katı, Sıvı, Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

Havuz Suyu Operatörü alımı için lise mezunu olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Havuz Suyu Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı süreci nasıl işler?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde diğer 11 bin 480 kadronun yanı sıra buradaki 879 kadro için başvurular 6 Eylül’e kadar sürecek. Adaylar başvurularını hemen aşağıdaki kılavuzda yer alan ekran üzerinden yapabilirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum