KPSS 60 Kamu Personel Alımı! İkamet Şartsız 6 Branş Başvuru

KPSS 60 Kamu Personel Alımı! İkamet Şartsız 6 Branş Başvuru

Kamuya KPSS 60 puanla olmak üzere 6 farklı branşta başvuru alınıyor. Kamu memur atama başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor. İşte gerekli bilgiler.

Kamu Personel Alımı başvuruları kapsamında KPSS 60 ile Büro Personeli, Mimar, Mühendis, Teknisyen, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli alımı yapılıyor. Ardahan Üniversitesi için atamalar KPSS üstünlüğüne göre mülakatsız olacak. Başvuru tüm detayları ve sürecin yer aldığı haberimiz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Adayların 657 DMK’daki şartları taşımak gerekiyor. Bu kapsamda başvuru için T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almamak şartları var.

Sözleşmeli memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

2 Büro Personeli alımı 2 kadro için herhangi bir lisans, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı 1 kadro için Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Maliye, İşletme Yönetimi önlisans, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı 1 kadro için Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık bölümü önlisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı 1 kadro için herhangi bir lisans, “BAL üzerine” Yüksek Lisans yapmış olmak, KPSS 60 puan şartı var.

Düzeltme duyurusu: söz konusu ilan metninde aşağıda belirtilen kadronun başvuru koşullarının açıklama kısmında sehven yazılan “Ardahan Yöresi Balları Üzerine” cümlesi “Bal üzerine ”şeklinde değiştirilmiştir. Söz konusu kadroya başvurular düzeltme ilanının yayımından itibaren 15 gün süreyle devam edecektir.

1 Büro Personeli alımı 1 kadro için Turizm İşletmeciliği lisans, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı 1 kadro için Tıbbi ve Aromatik Bitkiler önlisans, KPSS 60 gerekmektedir.

1 Mimar alımı 1 kadro için Mimarlık bölümü lisans, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Mühendis alımı 1 kadro için Makine Mühendisliği, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı 1 kadro için Mesleki Teknik liselerin Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Mobilya Dekorasyon alanlarından birinden mezun olmak, Her türlü mobilya ve ahşap elamanları kurulumu, küçük tadilatı, bakımı ve onarımı işlerinde deneyimi olmak, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı 1 kadro için Mesleki Teknik liselerin Metal, Metal Teknolojisi, Her türlü metal elemanları montajı, bakımı, onarımı, küçük tadilatı ile kaynak işlerinde deneyimi olmak, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı 1 kadro için Mesleki Teknik liselerin Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Sıhhi Tesisat, Isıtma Sıhhi Tesisat), Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme (Yapı Tesisat Sistemleri Dalı) alanları, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) alımı 7 kadro için Özel Güvenlik ve Koruma, Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması önlisans, silahlı/silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın) alımı 1 kadro için Özel Güvenlik ve Koruma, Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması önlisans, silahlı/silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

8 Destek Personeli (Temizlik-Erkek) alımı 8 kadro için lise mezunu olmak, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli (Temizlik-Kadın) alımı 2 kadro için liselerin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarının birinden mezun olmak, Açık ve kapalı alanlardaki her türlü temizlik, basit bakım ve onarım, bahçe bakım ve düzenlemesi, dağıtım, taşıma, yiyecek içecek servisi, bulaşık yıkama vb. diğer işleri yürütebilmek. KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

3 Destek Personeli (Temizlik-Kadın) alımı 3 kadro için lise mezunu olmak, KPSS 60, 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Ardahan Üniversitesi memur alımı süreci nasıl işler?

Ardahan Üniversitesi memur alımı için adaylar başvurularını 15 Eylül’e kadar yapmaları gerekiyor. Başvurular “Personel Daire Başkanlığına” şahsen ya da posta ile yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum