Kültür Bakanlığı 18 Ünvanda Memur Alımı! Güncel Başvuru Ekranı

Kültür Bakanlığı 18 Ünvanda Memur Alımı! Güncel Başvuru Ekranı

18 ünvanda olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına online memur alımı başvuruları alınıyor. Bakanlık bünyesinde “Uludağ Alan Başkanlığı” namına atama yapılacak. İşte tüm detaylar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde “Uludağ Alan Başkanlığı” namına olmak üzere 18 ünvanda kamu memur alımı online başvuruları alınıyor. Farklı ünvanlarda lise, önlisans ve lisans adaylar başvuru yapabiliyor. Bakanlık “büro görevlisi (arşiv memuru), koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, şoför, destek personeli, avukat, şehir plancısı, mimar, peyzaj mimarı, mühendis, biyolog, idari uzman, iç denetçi” personel alımı tüm detayları şu şekildedir:

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı başvuru şartları,

Uludağ Alan Başkanlığı memur alımında adaylardan 657 kanundaki genel şartlara haiz olmaları isteniyor. Bu kapsamda T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gerekiyor. İç denetçi alımında 35 yaş şartı ve KPSS 70 puan şartı yer almaktadır.

Kamu personeli alımı kontenjanları ve nitelikleri

5 Büro Görevlisi, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Şoför, 1 Teknisyen ve 5 Destek Personeli, 1 Avukat, 5 Şehir Plancısı, 2 Mimar, 1 Peyzaj Mimarı, 6 Mühendis, 1 Biyolog, 7 İdari Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacak.

Büro görevlisi (arşiv memuru) 1 kadro için Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik ve Kütüphanecilik lisans mezunu olmak gerekiyor.

Büro görevlisi (memur) 4 kadro için Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı Ofis Yönetimi önlisans mezunu olmak gerekiyor.

Koruma ve güvenlik görevlisi 8 kadro için Erkek, Lise ve dengi okul, silahlı/silahsız "Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına” sahip, 170 cm’den kısa boylu olmayan, vardiyalı çalışmaya engel durumu olmayan, görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu olmayanlar başvurabilir.

Koruma ve güvenlik görevlisi 2 kadro için Kadın, Lise ve dengi okul, silahlı/silahsız "Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına” sahip, 160 cm’den kısa boylu olmayan, vardiyalı çalışmaya engel durumu olmayan, görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu olmayanlar başvurabilir.

Şoför 2 kadro için Erkek, Lise ve dengi okul, D sınıfı sürücü ve SRC belgesine sahip olmak gerekiyor.

Teknisyen (bilgisayar) 1 kadro için Mesleki ve teknik eğitim veren liselerin Bilişim Teknolojileri Alanından mezun olmak gerekiyor.

Destek personeli (hizmetli) 5 kadro için Lise mezunu olmak gerekiyor.

Avukat kadro için 1 Hukuk Fakültelerinden mezun olmak gerekiyor.

Şehir plancısı 5 kadro için Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Mimar 2 kadro için Mimarlık programından mezun olmak gerekiyor.

İç denetçi 1 kadro için İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından belirlenen alanlarda en az 4 yıllık yükseköğrenim görmüş olmak, halen kamu personeli olmak, Kamu İç Denetçiliği Sertifikasına sahip olmak, 45 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

Harita mühendisi 1 kadro için Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans programlarının mezun olmak gerekiyor.

İnşaat mühendisi 2 kadro için İnşaat Mühendisliği programından mezun olmak gerekiyor.

Elektrik mühendisi 1 kadro için Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği programından mezun olmak gerekiyor.

Makine mühendisi 1 kadro için veren Makine Mühendisliği programından mezun olmak gerekiyor.

Çevre mühendisi 1 kadro için Çevre Mühendisliği programından mezun olmak gerekiyor.

Peyzaj mimarı 1 kadro için Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Biyolog 1 kadro için Biyoloji, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Biyoloji-Ekoloji Çevre Koruma, Biyolojik Bilimler, Biyoloji-Zirai Bilimler lisans programından mezun olmak gerekiyor.

İdari uzman 1 kadro için Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

İdari uzman 4 kadro için İşletme, İktisat, Maliye lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

İdari uzman 2 kadro için Maliye-Muhasebe, Muhasebe, Muhasebe-Finansman, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi lisans programlarının mezun olmak gerekiyor.

Uludağ Alan Başkanlığı memur alımı süreci

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Uludağ Alan Başkanlığına 18 farklı alanda memur personel alımları için başvurular 29 Eylül 2023 tarihine kadar yapılabilecektir. Adaylar online olarak başvurularını internetten yapabiliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.