Kültür Bakanlığı 235 Kütüphaneci Arkeolog İle 8 Branş Memur Alımı

Kültür Bakanlığı 235 Kütüphaneci Arkeolog İle 8 Branş Memur Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde olmak üzere 8 farkı branşta 235 kamu Memur Alımı başvuruları alınacak. Detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 4/B sözleşmeli 235 kamu personel alımı başvuruları alınacak. Başvurular “Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı, Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Kütüphaneci, Tekniker Ve Teknisyen” branşlarında olmak üzere yapılabilecek. İşte tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, 18 yaşını tamamlamış ile 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak ve KPSS’den en az 70 puan şartı var.

4/B sözleşmeli memur alımı mezuniyet şartları

28 MİMAR alımı için Mimarlık bölümünden mezun olmak, Adana 3, Adıyaman 4, Diyarbakır 5, Elazığ 3, Gaziantep 3, Hatay 6, Şanlıurfa 4.

13 MÜHENDİS alımı için Mühendislik fakültelerinin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ankara 3, Adana 1, Adıyaman 2, Diyarbakır, Elazığ 1, Gaziantep 1, Hatay 1, İstanbul 2, Şanlıurfa 1.

15 MÜHENDİS alımı için Mühendislik fakültelerinin İnşaat Mühendisliği lisans, Ankara 2, Adıyaman 1, Diyarbakır 2, Elazığ, Gaziantep 2, Hatay 1, Kütahya 1, Muğla 1, Şanlıurfa 2, Trabzon 1.

6 MÜHENDİS alımı için Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans, Aydın 1, Eskişehir 1, Gaziantep 1, Hatay 2, Muğla 1.

13 MÜHENDİS alımı için Mühendislik fakültelerinin Makine Mühendisliği lisans, Adana 2, Adıyaman 1, Ankara 1, Diyarbakır, Edirne 1, Elazığ 2, Gaziantep 1, Hatay 1, Konya 1, Şanlıurfa 1, Van 1.

25 ŞEHİR PLANCISI alımı için Şehir ve Bölge Planlama lisans, Adana 2, Adıyaman 4, Diyarbakır 3, Elazığ, Gaziantep 3, Hatay 6, Şanlıurfa 4.

49 ARKEOLOG alımı için lisans düzeyinde eğitim veren Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Arkeoloji Bölümü, Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Adana 7, Adıyaman 4, Diyarbakır 6, Elazığ, Gaziantep 6, Hatay 10, Kahramanmaraş 6, Kilis 1, Malatya 2, Osmaniye 1, Şanlıurfa 4.

33 MÜZE ARAŞTIRMACISI alımı için Tarih, Sanat Tarihi ve Hititoloji, Adana 3, Adıyaman 3, Diyarbakır 2, Elazığ, Gaziantep 4, Hatay 9, Kahramanmaraş 4, Kilis 1, Malatya 2, Osmaniye 1, Şanlıurfa 3.

36 KÜTÜPHANECİ alımı için Bilgi ve Belge Yönetimi, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon, Adana 3, Adıyaman 3, Aksaray 1, Diyarbakır, Elazığ 1, Gaziantep 3, Hatay 9, Kahramanmaraş 3, Kilis 1, Malatya 6, Osmaniye 1, Şanlıurfa 3.

6 TEKNİKER alımı için 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Elektrik veya Elektronik Teknolojisi, Ankara 1, Batman 1, Erzurum 1, İstanbul 3,

5 TEKNİKER alımı için 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği ile Harita ve Kadastro, Balıkesir 1, İstanbul 4.

3 TEKNİKER alımı için 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Bilgisayar Teknolojisi, İstanbul 3.

1 TEKNİSYEN alımı için Mesleki ve Teknik Eğitim veren Liselerin Elektrik veya Elektronik Teknolojisi, İstanbul 1.

2 TEKNİSYEN TKNS-2 alımı için Mesleki ve Teknik Eğitim veren Liselerin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, İstanbul 2.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı başvuru tarihleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 235 yeni memur alımı başvuruları 8 ünvanda başlayacak. Adaylar başvuru iş ve işlemlerini 11 Eylül’de önümüzdeki hafta itibarıyla online olarak yapabileceklerdir. Süreç 24 Eylül’e kadar devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum