Kültür Bakanlığı Sözleşmeli-Kadrolu 480 Memur Alımı Başvuruları

Kültür Bakanlığı Sözleşmeli-Kadrolu 480 Memur Alımı Başvuruları

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli ve kadrolu olmak üzere 480 memur alımı için başvurular alınıyor. Detayları ve süreci hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 9. Derece 30 Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı alımı ile 450 Memur Alımı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa illeri için olacak. KPSS şartsız başvuru kabul ediliyor. Süreç yarın tamamlanacak.

Memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Başvuru için 657 DMK'daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları var. Uzman kadrosu için 35 yaşını doldurmamış olmak şartı da yer almaktadır.

Kamu personel alımı mezuniyetler

30 Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı alımı için “Hukuk Fakültesi İktisat, Siyasal Bilgiler ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İktisat ve Maliye, Siyasal Bilgiler ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Uluslararası İlişkiler, Siyasal Bilgiler ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden, Arkeoloji, Sanat Tarihi bölümünden, Mimarlık, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği” mezunu olmak gerekiyor.

450 sözleşmeli sanatçı alımı için farklı ünvanlarda ve branşlara kadrolara atama yapılacak. KAMU PERSONELİ ALIMI internet sitemizden ayrıca tüm branşlara dair şartlara başvuru süresi içerisinde erişim sağlayabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı başvuru tarihleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 2 farklı ilan için başvurular 16 Ekim 2023 tarihi dahil olmak üzere yapılabilecektir. Adaylar başvurularını bu süre içerisinde online olarak tamamlamaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum