Kültür ve Turizm Bakanlığı 127 Sözleşmeli Personel Alımı! İl İl Kontenjanlar

Kültür ve Turizm Bakanlığı 127 Sözleşmeli Personel Alımı! İl İl Kontenjanlar

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde olmak üzere 4/B sözleşmeli yeni kamu personeli alımı başvuruları alınacak. KPSS puanı ile direkt atama tüm detayları bu yazımızda.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı MAYIS ayı yeni 127 memur alımı yapacak. Önümüzdeki hafta başlayacak başvurular öncesi gerekli tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu haberimizde hazırladık. Mülakat olmadan Bakanlığa “36 büro personeli, 62 koruma ve güvenlik görevlisi ve 29 temizlik personeli” alımı başlayacak. İşte detaylar.

Kamu memur alımı şartları nelerdir?

Başvuru için 657 DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak ve askerlikle ilişiği bulunmamak hususları yer alıyor. Ayrıca adayların başvuru için 18 yaşını tamamlamış 35 yaşını doldurmamış olmasının yanı sıra kamu haklarından mahrum bulunmaması ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması şartları yer alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı mezuniyet şartları

36 Büro Personeli alımı için İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölümlerinden mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, KPSS 60. Adana “4”, Adıyaman “3”, Gaziantep “3”, Hatay “4”, Diyarbakır “3”, Şanlıurfa “3”, Malatya “3”, Osmaniye “3”, Kilis “3”, Kahramanmaraş “4”, Elazığ “3”.

40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi “Erkek” alımı için lise mezunu olmak, KPSS 55, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 170 cm den kısa olmamak gerekiyor. Adana “10”, Adıyaman “4”, Gaziantep “3”, Hatay “8”, Diyarbakır “2”, Şanlıurfa “2”, Malatya “2”, Osmaniye “1”, Kilis “1”, Kahramanmaraş “6”, Elazığ “1”.

17 Koruma ve Güvenlik Görevlisi “Erkek” alımı için Önlisans mezunu olmak, KPSS, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmamak gerekiyor. Adana “5”, Adıyaman “1”, Gaziantep “1”, Hatay “2”, Diyarbakır “1”, Şanlıurfa “1”, Malatya “1”, Osmaniye “1”, Kilis “1”, Kahramanmaraş “2”, Elazığ “1”.

5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi “Kadın” alımı için Lise mezunu olmak, KPSS 55, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmamak gerekiyor. Adana “5”.

29 Temizlik Personeli “Erkek” alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSS 55. Adana “5”, Adıyaman “2”, Gaziantep “3”, Hatay “5”, Diyarbakır “2”, Şanlıurfa “2”, Malatya “2”, Osmaniye “2”, Kilis “2”, Kahramanmaraş “2”, Elazığ “2”.

Sözleşmeli personel alımı başvuru ne zaman olacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı için farklı branşlarda sözleşmeli 127 memur alımı başvuruları 26 Mayıs ile 9 Haziran 2023 tarihlerinde olacak. Adaylar online olarak başvuru yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum