Ortalama 138.813 TL Maaş Kamu Personel Alımı! KPSS 60 ve KPSS Şartsız

Ortalama 138.813 TL Maaş Kamu Personel Alımı! KPSS 60 ve KPSS Şartsız

83.288 TL 124.932 TL ve 166.576 TL maaşlarla olmak üzere kamuya memur alımları yapılıyor. Güncel süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu kurumu bünyesinde çok yüksek maaşlarla olmak üzere memur alımı yapılıyor. Sözleşmeli memur alımında KPSS 60 ve KPSS şartsız başvuru kontenjanları yer alıyor. Kamu memur alımı başvuru süreci, şartları ve gerekli tüm bilgiler ile “83.288 TL 124.932 TL ve 166.576 TL maaşlarla” atama detaylarını hemen bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gerekiyor. Çözümleyici ve programlayıcı kadrolarına başvurda 2022 KPSS 60 puan şartı yer alırken diğer kadrolar için KPSS zorunluluğu yok. Puanı olmayan ve belge ibraz etmeyenler değerlendirmede en az 70 olarak baz alınabileceklerdir.

Kamu personel alımı maaşları ne kadar?

1 Kıdemli Yazılım Mimarı (4 katına kadar), 2 Kıdemli Bilişim Uzmanı (3 katına kadar), 9 Bilişim Uzmanı (2 katına kadar), 2 Çözümleyici, 2 Programcı olmak üzere maaş verilecek. Bir kat maaş 41.644 TL’dir. Bu ilanda 2,3 ve 4 kat olmak üzere 83.288 TL 124.932 TL ve 166.576 TL maaşlar verilecektir.

Güncel personel alımı başvuru nitelikleri

Kıdemli Yazılım Mimarı kadrosuna başvuru için adayların Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

Kıdemli Bilişim Uzmanı kadrosuna başvuru için adayların Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği mezunu olması gerekiyor.

Bilişim Uzmanı kadrosuna başvuru için adayların Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, matematik mühendisliği, matematik bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

Çözümleyici kadrosuna başvuru için adayların Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, matematik mühendisliği, matematik bölümlerinden mezun olması, 2022 KPSSP3 en az 60 puanı olması, D düzeyinde YDS puana sahip olması gerekiyor.

Programcı kadrosuna başvuru için adayların Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yapay zeka mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, matematik mühendisliği, matematik bölümlerinden ya da fen, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümlerinden mezun olması, 2022 KPSSP3 en az 60 puana sahip olmak, D düzeyinde YDS puana sahip olması gerekiyor.

Yükseköğretim Kurumu personel alımı başvuruları

Yükseköğretim Kurumu tarafından memur alımları için yüksek maaşlarla atama başvuruları şahsen ya da posta ile olacak. Adaylar “Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent-Çankaya/ANKARA” adresine 5 Nisan’a kadar başvuru yapabilir.

Yükseköğretim Kurumu memur alımı başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.