Sahil Güvenlik 210 Uzman Erbaş Alımı! En Az Lise Başvuru Ekranı

Sahil Güvenlik 210 Uzman Erbaş Alımı! En Az Lise Başvuru Ekranı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından güncel uzman erbaş alımı başvuruları alınıyor. 210 askerli personel alımları kapsamında sürece dair tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı güncel 210 askeri personel alımı başvuruları kapsamında uzman erbaşlık için başvurular tamamlanıyor. KAMU PERSONELİ ALIMI başvuruları iş ve işlemleri bünyesinde en az lise mezunları başvurabiliyor. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı yazımız.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı şartları

Başvuru için adayların 27 yaşını bitirmemiş olması, en az lise mezunu olması gerekmektedir. Ayrıca adayların askerlik görevini yükümlü erbaş/er ya da sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış ya da yapıyor olması gerekmektedir. Uzman erbaşlıkta başvuru için adayların askerliğini yapmış olanlar kapsamında 5 yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.

Uzman erbaş alımı başvuru mezuniyetleri ve kontenjanları

80 Topçu kadrosu için askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Topçu, Torpidocu, Mayıncı veya Porsun sınıf-branş-ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak şartı var.

80 Motorcu kadrosu için askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığının yüzer unsurlarında (Gemi, Bot vb.) Motorcu sınıf-branş-ihtisasında yapmış-yapıyor olmak, Meslek Liselerinin Gemi Makineleri veya Denizcilik, Makine Zabitliği bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak şartı var.

35 İkmal “Aşçı)” kadrosu için askerlik hizmetini yapmış ya da yapıyor olmanın yanında “Meslek Yüksekokullarının Aşçılık bölümü mezunu olmak” veya “Meslek Liselerinin Aşçı/Aşçılık/Mutfak bölümü mezunu olmak şartı var.

15 İkmal “Kamarot” kadrosu için askerlik hizmetini yapmış ya da yapıyor olmanın yanında “Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis-Garson bölümünden mezun olmak” veya “Lise mezunu olmanın yanında Servis-Garson dalında Ustalık-Kalfalık ya da MEB onaylı Servis Elemanı “Garson” Sertifikasına sahip olmak şartı var.

Güncel askeri personel alımı başvuru tarihleri

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 210 uzman erbaş alımı için başvurular 16 Mayıs 2023’e kadar yapılabilecektir. Başvurular online olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum