Sözleşmeli Güncel Kamu Personeli Alımı! 5 Branş Başvurular

Sözleşmeli Güncel Kamu Personeli Alımı! 5 Branş Başvurular

Kamuya sözleşmeli güncel kamu personeli alımı başvuruları alınıyor. 5 farklı branşta olmak üzere başvuru alınıyor. 4/B kütüphaneci, teknisyen, koruma ve güvenlik, destek, büro personeli alımı bu yazımızda.

Kamu kurumu tarafından yeni sözleşmeli kadrolara “Büro Personeli, Kütüphaneci, Koruma ve güvenlik personeli, Teknisyen ile Destek personeli” alımı başvuruları alınıyor. Muğla ili kamu personeli alımı başvuruları kapsamında “Sıtkı Koçman Üniversitesi” için KPSS puanı ile mülakatsız atama yapılacak. İşte detaylar ve tüm süreç.

Sıtkı Koçman Üniversitesi memur alımı başvuru şartları

Adayların başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, 1 Ocak 1993 ve sonrası doğmuş olmak gerekmektedir.

Kamu memur alımı mezuniyetleri nelerdir?

1 Büro Personeli alımı için Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Turizm İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Konaklama İşletmeciliği, Turizmde Büro Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Tarih ve Felsefe lisans mezunu olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

1 Kütüphaneci alımı için Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü veya Kütüphanecilik Lisans mezunu olmak ve KPSS 70 puan şartı var.

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Herhangi bir lisans programından mezun olmak, KPSS 60 almak, silahlı/silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, 170 cm boyundan kısa olmamak gerekiyor.

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için herhangi bir önlisans programından mezun olmak, KPSS 60 almak, silahlı/silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 165 cm boyundan kısa olmamak gerekiyor.

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için herhangi bir lise mezunu olmak, KPSS 60 almak, 170 cm’den kısa olmamak, silahlı/silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Temizlik) alımı için herhangi bir lise mezunu olmak, KPSS puanına sahip olmak gerekiyor.

2 Teknisyen alımı Menteşe, Ortaöğretim Kurumlarının Ahşap Teknolojisi alanı / dallarından veya Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanı / dallarından mezun olmak ve KPSS puanına sahip olmak gerekiyor.

Sözleşmeli memur alımı başvuru tarihleri

Muğla ili “Sıtkı Koçman Üniversitesi” sözleşmeli 4/B personel alımı için başvurular 23 Ağustos 2023 tarihine kadar olacak. Adaylar şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. Hemen bu kılavuzda gerekli tüm detayları bulabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.