Sözleşmeli Kamu Memur Alımı Açıklandı! Lise Önlisans Lisans Başvuru

Sözleşmeli Kamu Memur Alımı Açıklandı! Lise Önlisans Lisans Başvuru

Kamuya sözleşmeli yeni kamu personel alımı başvuruları açıklandı. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için başvurular var. Sürece dair tüm detaylar bu haberimizde.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünce yeni kamu memur alımı açıklandı. 657/4-B sözleşmeli personel alım ilanına başvurular kapsamında mülakatsız atama yapılacak. 2022 KPSS puan üstünlüğüne göre 15 adet sözleşmeli personel alımına dair tüm süreci ve başvuruları bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte Mühendis, Programcı, Teknisyen, Büro Personeli ve Destek Personeli alımına dair tüm detaylar.

Boğaziçi Üniversitesi memur alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak, Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, askerlikle ilişkisi bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak şartları var.

Sözleşmeli memur alımı başvuru mezuniyetler

1 Mühendis alımı için Yükseköğretim kurumlarının Endüstri Mühendisliği lisans programından mezun olmak, Microsoft Office programlarıyla ilgili sertifika sahibi olmak / ya da iyi derecede kullanabilmek. En az 1 yıl iş tecrübesine sahip olmak gerekiyor.

1 Programcı alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans programlarından mezun olmak kaydıyla Milli Eğitim Bakanlığından onaylı programcı sertifikasına sahip olmak ve en az iki programlama dilini ve işletim sisteminin uygulanmasını bildiğini belgelemek, En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekiyor.

1 Programcı alımı için Yükseköğretim kurumlarının Bilgisayar Programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az önlisans düzeyinde mezun olmak veya en az önlisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak ve en az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekiyor.

2 Teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının en az meslek liseleri veya teknik liselerinin Sıhhi Tesisat bölümünden mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının en az meslek liseleri veya teknik liselerin Elektrik veya Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının en az meslek liseleri veya teknik liselerin Metal İşleri (Kaynakçı) veya Motor bölümünden mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının en az meslek liseleri veya teknik liselerin İnşaat bölümünden mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi veya Bilişim Teknolojileri Alan programlarından birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Kamu Yönetimi veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak, Büro Yönetimi sertifikasına sahip olmak, İş Analizi Uzmanlık Eğitimi sertifikasına sahip olmak, Süreç Yönetimi sertifikasına sahip olmak, Proje Döngüsü Yönetimi - AB Proje Yazımı sertifikasına sahip olmak, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans programından mezun olmak, Proje Yönetimi Sertifikasına sahip olmak, Sürdürülebilirlik konusunda bir eğitim sertifikasına sahip olmak, İleri seviye İngilizce biliyor olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans programından mezun olmak, Stratejik Planlama ve Analitik Çözüm Üretme konusunda bir sertifikaya sahip olmak, İleri Bordro Hazırlama Uzmanlığı Eğitimi sertifikasına sahip olmak, Finansal Muhasebe Eğitimi sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Yükseköğretim kurumlarının İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak, Raporlama Teknikleri ve Kişisel Planlama& Organizasyon Yönetimi sertifikasına sahip olmak, Kurumsal Çözüm Üretme sertifikasına sahip olmak, İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasına sahip olmak, İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli alımı için Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, Microsoft Office Programları Eğitimi sertifikasına sahip olmak, Resmi Yazışma Kuralları sertifikasına sahip olmak, İş Sağlığı Güvenliği sertifikasına sahip olmak, İSO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Standartı Eğitimi sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi birinden mezun olmak, Hijyen Eğitimi sertifikasına sahip olmak şartları var.

Kamu memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Boğaziçi Üniversitesi memur alımları için başvuruda bulunacak adayları 7 Ağustos 2023 tarihine kadar başvurularını Üniversitenin “Hisar Kampüsü’ndeki başvuru noktasına” şahsen yapmaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum